„Pokud se chcete dívat lidem do očí, pak byste tu měla bydlet. Všechny zmíněné věci jsou tak závažné, že jsme se rozhodli tento bod navrhnout zařadit,“ řekl Kaplan. Podpořil ho i opoziční zastupitel Daniel Kunc (Zelení). „Pro mě je nejdůležitější, že nebydlíte na Praze 4, ale na Jižním Městě. Není to nic osobního, ale lidé by si zasloužili vysvětlení, proč lidé z jiných městských částí chtějí rozhodovat v sousedních městských částech,“ řekl.

Starostce opozice vytkla, že přestože trvalé bydliště má na Praze 4, fyzicky bydlí na Opatově na Jižním Městě. Na některých dokumentech radnice pak měla před jménem uveden vysokoškolský titul, který ale nemá. Další výtkou bylo pořádání svatováclavských slavností, které bylo netransparentní a radnice nevymáhá po pořadateli náhradu za nesplněné podmínky.

Opoziční zastupitel Matej Šandor (Piráti) řekl, že radnice nefunguje transparentně. Vedení městské části vytkl, že například nebylo schopno vytvořit takzvaný rozklikávací rozpočet, v kterém by mohli obyvatelé kontrolovat hospodaření radnice.

Zastupitelé letos 24. dubna odvolali osm z devíti radních včetně starosty Petra Štěpánka (Praha 4 sobě - Zelení a nezávislí), novou starostkou zvolili Michalcovou. Koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí) se tehdy přesunula do opozičních lavic. Do čela radnice se postavily ANO, ODS a TOP 09 s jedním hlasem lidovců.