Na ohňostroj vybírají organizátoři peníze na transparentní účet, zatím se jim podařilo vybrat 60 tisíc z potřebného milionu. „Cílová částka je stanovena pro konání důstojného ohňostroje pro naše hlavní město. Ohňostroj ovšem uskutečníme za takovou částku, jaká bude do posledního možného termínu poskytnuta,“ uvedli organizátoři na webu v polovině listopadu. Teď jim záštitu poskytla Praha 2. 

„Jsme si jisti, že většinu Pražanů obtěžuje celodenní amatérské odpalování pyrotechniky, které probíhá nekontrolovaně, a je tak velkou psychickou zátěží pro malé děti i zvířata. Patnáctiminutové organizované představení profesionálních pyrostrůjců v tomto ohledu považujeme za důstojnou oslavu Nového roku, která k evropským i světovým metropolím neodmyslitelně patří,“ uvedl místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy a oblast financí a investic Jan Korseska.

Ohňostroj by tak mohli odpálit od bastionu u parku Folimanka, představení dostane název Praha Božská a zasvěceno bude zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi. Z právního hlediska v tom nic nebrání - v uvedeném termínu totiž není nutný k pořádání ohňostroje žádný souhlas magistrátu, řekl už dříve Blesk.cz mluvčí magistrátu Vít Hofman. Spolek chce navíc spustit kampaň s názvem Nebudu střílet, která upozorňuje na nebezpeční amatérského odpalování pyrotechniky v ulicích.

Praha místo ohňostroje letos pořádá videomapping na budovu Národního muzea s názvem My, Praha. Promítat se bude prvního ledna ve třech časech - 18:15, 19:15 a 20:15.

Video
délka: 01:43.32

Půlnoční ohňostroj nad Prahou z dronu! Takhle jste ho ještě neviděli! Policie ČR

Fotogalerie
9 fotografií