Ne každý den se v ulicích Prahy rozléhají zvuky střelby. Právě výstřel byl první signál blížícího se nebezpečí, který provozní pekárny v Kamenické ulici Lucie Cakolli zaznamenala. „Vycházela jsem s paní z pekařství a najednou jsem slyšela výstřel. Zhruba deset metrů od pekařství na protější straně chodníku projelo ve vysoké rychlosti černé auto,“ vzpomíná na nebezpečný výjev provozní.

Schovaly se za neprůstřelné sklo

Pronásledovalo ho několik policejních aut. Řekla bych, že tři nebo čtyři. Vjel na chodník a bylo vidět, že má proraženou pneumatiku. Na křižovatce ulic Kamenické a U Studánky dostal smyk, ale auto stočil a pokračoval dál ke Stromovce, kde zastavil,“ říká provozní a pokračuje ve vyprávění: „Paní vedle mě viděla, že z automobilu někdo vyběhl s pistolí. Zatáhla mě proto dovnitř do pekařství a zamkla. Prodejna má totiž neprůstřelná skla,“ prozrazuje paní Cakolli.

Podle ní je zázrak, že nebylo zraněných mnohem víc lidí. Ulicemi se běžně pohybuje dost chodců a mohlo se stát daleko větší neštěstí. Ona sama bude mít na událost ještě dlouho nepříjemné vzpomínky. „Bylo to hrozné, ještě dvě hodiny poté jsem se klepala. Jen to vědomí, co všechno se mohlo stát. Každý tady má rodinu. Prostě hrozné,“ svěřila se pro Blesk.cz Lucie Cakolli.

Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka si při manévrech řidič prorazil pravé pneumatiky. Na konci Kamenické ulice zastavil a utekl do Stromovky, kde jej zastihli policisté. „Při zadržení policisté museli použít zbraň, aby odvrátili nebezpečí, které hrozilo procházejícím lidem po chodníku,“ uvedl mluvčí. Jedna sražená osoba utrpěla lehčí poranění na noze. Případ nyní vyšetřují policisté, v úterý nechtěli prozrazovat další podrobnosti.

Fotogalerie
23 fotografií