Vilka Na Marně 666/14 se ukrývá mezi moderními stavbami i stejně starými vilami v klidné ulici. Hodnota pozemku i vily jde do desítek milionů korun a díky své výhodné pozici vybízí k různým využitím. Samotná budova má několik pater a v minulosti zde bydlelo několik rodin.

Podle Miloslavy Kadlecové, současné nájemkyně, to ještě v roce 2001 vypadalo tak, že se bude objekt privatizovat, a právo ke koupi získají bydlící rodiny. Jenže se tak nestalo a Praha 6 se nakonec rozhodla pozemek o výměře 880 metrů čtverečních využít pro výstavbu nové školky.

Lepší pozemky

Podle Kadlecové je to ale nesmyslný krok a v Praze 6 jsou vhodnější místa pro školku: „Při jednání zastupitelstva v červnu 2018, které mělo záměr schválit, nejen občané, ale i zastupitelé argumentovali tím, že mateřská škola může být vystavěna na obecním pozemku o výměře 1400 metrů čtverečních, který je jen kousek vzdálen, a kde byl záměr stavby mateřské školky navrhován v roce 2004, 2007 a dokonce ještě v lednu 2018,“ argumentuje obyvatelka domu.

Komplikace a demolice

Přesto se s přípravami na novou školku pokračuje. V září měla radnice schválit výsledky architektonické soutěže, jenže veřejnou zakázku od 9. listopadu prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Přezkoumává výsledky hodnocení soutěže. Praha 6 však nadále pokračuje v dalších krocích k vystavění mateřské školky.

Podle mluvčího Prahy 6 Ondřeje Šrámka je dům ve špatném stavu: „V současné době je zadána příprava dokumentace k demolici stavby. V rámci tohoto řízení bude jednáno se všemi dotčenými subjekty,“ vysvětluje mluvčí.

Nová ambasáda

Budovu s pozemkem by přitom chtěla koupit i arménská vláda pro svou novou ambasádu. Pro Blesk.cz potvrdil ambasador Tigran Seiranian, že několikrát oslovil radnici, ale ta jejich požadavek odmítla. O budoucnosti lukrativní adresy tak nakonec rozhodnou zastupitelé Prahy 6.

Fotogalerie
16 fotografií