„Dnes jsem se popral se samotným starostou Ptáčkem. Poprvé jsem se pral a poprvé se starostou a jeho blízkými,“ uvedl ve svém facebookovém statusu syn legendárního scénáristy, režiséra a herce Filip Smoljak. „Kdo myslíte, že vyhrál? Správná odpověď zní: Vyhrál jsem já, protože když mě napadl, zbaběle jsem ustoupil,“ pokračoval Smoljak.

O co přesně mělo jít? Ve středečních večerních hodinách se v jedné žižkovské hospodě konal předvánoční večírek Strany zelených, která je jednou z koaličních stran nynějšího vedení Prahy 3. Přítomen byl i starosta Ptáček, kterému měl, dle svých slov, Filip Smoljak vyčinit za to, že se na čelných místech radnice, kde mimo jiné usedají i členové Pirátské strany, kterou Smoljak dlouhodobě podporuje, krade. To podle Smoljaka vedlo až k fyzickému napadení, které líčí následovně.

Když padáte z hospody s utrženým rukávem a monclem pod bradou, neberete ohledy na plot, prostě rozrážíte zábrany, lidi nelidi,“ napsal. Jenomže podle starosty Ptáčka i lidí, kteří měli být celé situaci přítomni, se zdá být všechno nejen trochu přitažené za vlasy, spíše úplně jinak.

„Žižkovák by rvačku nezapřel“

„Upřímně řečeno, o tom, že jsem měl pana Smoljaka napadnout, jsem se dozvěděl až teprve z jeho Facebooku,“ uvedl Ptáček pro Blesk.cz. „Kdyby k něčemu takovému opravdu došlo, tak bych to jako starosta a rodilý žižkovák rozhodně nezapíral. Už jen proto, že by se to neutajilo, tím spíše, když kolem bylo asi 100 svědků.“

„Pravdou je, že jsme spolu s panem Smoljakem byli v jednu chvíli ve stejném podniku, a asi minutu jsme spolu mluvili. K žádné šarvátce ale nedošlo. Ani jsme si nepodali ruce, vlastně jsme se ani letmo nedotkli, ani bych neřekl, že jsme se nějak hádali,“ pokračoval starosta. „Údajně se s někým měl strkat před hospodou, ale to nemohu potvrdit, protože jsem u toho nebyl a znám to jen z doslechu.“

Bylo to tak... nebo přece jen trošku jinak?

Starostovu verzi příběhu přitom potvrzují další účastníci „údajného“ napadení. „Chápu, že na facebook každý rád zveličuje, ale alespoň byste se měl zmínit o tom, jak jste pak rozrazil dveře a strkal asi do šesti lidí, včetně mě, kteří si zrovna povídali při cigaretě,“ adresoval Smoljakovi pod jeho status uživatel Filip. „A pak jste na nás ještě měl drzé připomínky, že vám stojíme v cestě. Nevím nic o vašem sporu se starostou, ale alespoň byste se mohl chovat slušně.“

Dalším svědkem byl Šimon Ornest, kapelník skupiny The Tap Tap a syn Jiřího Ornesta a Daniely Kolářové, se kterou Ladislav Smoljak hrál například ve filmu Na samotě u lesa. Také ten si rovněž žádný incident nevybavuje.

„Mluvil jste s Jirkou u stolu a já mu v tu chvíli potřeboval ukázat nějaké fotky. Reagoval jste velmi podrážděně a začal vykřikovat, ať Jiří ‚pozdravuje pana Hurdu‘ (bývalý dlouhodobý zastupitel Prahy 3 za ODS, přezdívaný jako „žižkovský kmotr“ – pozn. redakce) a že já jsem ‚Marek Prchal‘. Pak jste se začal prodírat mezi lidmi (které jste cestou odstrkoval) ven. Zde jste ještě odstrkoval několik kuřáků,“ připsal Ornest pod Smoljakův status.

Fotogalerie
8 fotografií