Rošády v městských firmách nadále pokračují. Dnes odpoledne rozhodla dozorčí rada DPP o odvolání dosavadního ředitele Martina Gillara a následně na jeho místo zvolila Petra Witowského, manžela moderátorky České televize Světlany Witowské. Bankéř působil dvanáct let v České spořitelně a byl i členem představenstva banky Creditas.

Do představenstva byli zvoleni bývalý vedoucí odboru investic dopravního podniku Filip Tulák a Jan Šurovský, bývalý technický ředitel DPP. Z dozorčí rady byl odvolán Tomáš Kaas, někdejší ředitel magistrátního odboru rozvoje a financování dopravy. DPP je největší městskou firmou v Česku a zaměstnává téměř 11 000 lidí.

Nekončí sám

Gillar se stal ředitelem a předsedou představenstva podniku v první polovině roku 2016. V čele podniku nahradil odvolaného ředitele Jaroslava Ďuriše. Spolu s Gillarem má odejít z dozorčí rady také Tomáš Kaas, který byl v minulosti ředitelem magistrátního odboru rozvoje a financování dopravy. Gillar nastoupil do DPP z České pošty v době primátorky Adriany Krnáčové (ANO), kdy na pražském magistrátu vládla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Nyní má v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu, primátorem je Zdeněk Hřib (Piráti).

Pražský dopravní podnik by měl letos mít takzvaný přiměřený zisk 1,737 miliardy korun. Je to o něco více než loni. Provozní náklady by měly dosáhnout 15,44 miliardy. Přiměřený zisk jsou peníze, které město jako vlastník nechává podniku při vyúčtování hospodaření na investice. Konečný výsledek hospodaření bude znám na začátku příštího roku. Loni hospodařil DPP se ziskem 1,9 miliardy korun. Vliv na hospodaření měly vyšší tržby a snížení provozních nákladů. Od hlavního města loni dostal na provoz 13,535 miliardy Kč, což bylo meziročně o pět procent více. Společnost provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek.

Fotogalerie
53 fotografií