Jediným kandidátem na starostu byl Čižinský, který je také jedním ze tří lídrů příští koalice na pražském magistrátu. Čižinský se však nestane členem rady hlavního města, bude v čele zastupitelského klubu Prahy Sobě.

Ještě před dnešní volbou řekl, že nová rada sedmé městské části se chce mimo jiné zasadit o rekonstrukci Bubenského a Holešovického nábřeží, opravit školky a byty. „Chceme pokračovat v bezbariérovosti a dokončit bezbariérové zastávky. Chceme přímé autobusové spojení s nemocnicí na Bulovce,“ řekl. Rozvíjet hodlá rada Art District 7 nebo vylepšit kulturní nabídku v Holešovické tržnici a na Výstavišti. 

Místostarosty zastupitelé zvolili Kamila Vavřince Mareše (P7S) a Pavla Zelenku (P7S), kteří dostali shodně po 21 hlasech. Dosavadní radní Lenku Burgerovou (P7S) volilo místostarostkou 24 zastupitelů a dosavadní místostarostka Hana Třeštíková (P7S) dostala 23 hlasů. Zelenka a Třeštíková nebudou za své funkce místostarostů placeni. Třeštíková by měla být ve čtvrtek zvolena radní hlavního města a Zelenka se stane předsedou výboru pro územní rozvoj v pražském zastupitelstvu.

Radními se v pondělí stali Jiří Knitl (P7S) s 21 hlasy, Jakob Hurrle (P7S) s 23, Hana Šišková (P7S) dostala 22 hlasů a dosavadní místostarosta Ondřej Mirovský (Zelení) získal 23 hlasů. Všichni budou za svou práci pobírat plat.

Opozice

Opoziční zastupitel Tomáš Bartovský (ODS) navrhl před volbou snížit počet členů rady, kdy by placeni byli pouze starosta, jeden místostarosta a tři radní. Návrh zdůvodnil snížením nákladů radnice. Čižinský s tím nesouhlasil. Zastupitelé Bartovského návrh nepřijali.

Do zastupitelstva sedmé městské části se vedle P7S a koalice Zelených s Piráty dostaly ještě další subjekty. Čtyři mandáty získala koalice ODS, Svobodných a Soukromníků a po dvou mandátech dostaly ANO a koalice Spojené síly pro Prahu 7 (TOP 09 a STAN). V minulém volebním období vládly Praha 7 Sobě a sdružení PRO 7 (SZ, Piráti, SNK-ED a nezávislí).

Praha 7 zahrnuje Holešovice, Bubny a části Bubenče a Libně a podle webu radnice má přes 42.000 obyvatel. Úřad Prahy 7 slouží také jako obec s rozšířenou působností pro městskou část Troja, která má svou radnici.