Plameny, které hasiči začali krotit v pátek kolem osmé večer, zachvátily celou halu v Kolbenově ulici. V té společnost Indoor Sport provozovala oblíbené trampolínové centrum Freestyle Kolbenka. Škoda se vyšplhala na dvacet milionů korun. O den později se na místo vrátili vyšetřovatelé a záhy vyšlo najevo, že obří požár nebyl náhoda. „Požár byl založen úmyslně. Z toho důvodu a s ohledem na výši způsobené škody si kompletní prošetřování celé události převzali do své kompetence kriminalisté Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, kteří událost prošetřují pro podezření z trestného činu obecné ohrožení,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

V hale se naštěstí nikdo nenacházel - trampolínové centrum bylo totiž před několika týdny náhle uzavřeno. Podle provozovatele kvůli peripetiím s majitelem, který navrhl razantní zkrácení nájemní smlouvy, protože chce „halu zbourat a na místě postavit lukrativnější nemovitost“. „Postupně se zvyšující tlak vyústil v pátek (19. října) odstřižením naší haly od energií a faktickým znemožněním provozu,“ uvedli zástupci Freestyle Kolbenka na Facebooku koncem října.

Milionové dluhy

Majitel budovy, kterým je společnost KCD Sever, se ve svém listopadovém vyjádření proti výrokům svého nájemce ohradil. S developerskými projekty ve Vysočanech podle svých slov v budoucnu počítá, upozornil však, že schvalovací procesy potrvají několik let.

Uzavření haly a přerušení dodávek energií ale podle něj bylo zapříčiněno milionovými dluhy společnosti Indoor Sport právě na nájemném a energiích. „Máme důvodné podezření, že kritická ekonomická situace stávajícího nájemce a nucené uzavření provozovny může souviset s výše uvedenou škodní událostí,“ uvedl jednatel společnosti Tomáš Lojka. Ta informace poskytla policii a nyní jedná s potenciálním zájemcem, který by ve Vysočanech provozoval podobně zaměřené centrum.

Fotogalerie
7 fotografií