Nehoda se stala v ulici Jankovcova v Praze 7, kde zmije růžkatá uštkla muže. Nejednalo se však o napadení venku, nýbrž v bytě chovatele, na kterého prudce při manipulaci jedovatá zmije zaútočila. 

V bytě se nacházely další osoby, které poskytly muži první pomoc, následně na místo přijela rychlá záchranná služba, která si muže převzala do své péče. Poté byl převezen do nemocnice na Karlovo náměstí,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. 

Na místo vyjížděla sanitka i policie, která následně zavolala i herpetologa, odborníka na chov plazů. V bytě se kromě jedovaté útočnice totiž nacházelo dalších sedm hadů a gekon. 

Dle informací z televize Nova by se mohlo v tomto případě jednat o známého herpetologa Jiřího Halaše. Policie však tuto informaci nepotvrdila. I tak se ale jednalo o registrovaného chovatele, který se nedopustil žádného protiprávního jednání.

Nešťastný incident s hadem není v Praze ojedinělým. Před měsícem uštkla mamba zelená svou chovatelku, která po několika dnech v nemocnici zemřela. Hada pak po několika dnech objevili v místě jejího bydliště v Hlubočepích.

Fotogalerie
4 fotografie