Poškození podle mluvčí Dopravního podniku Praha Anety Řehkové pravděpodobně způsobil velký stavební vrták, který pronikl betonovou stěnou tunelu metra. „U pracovníků stavby policie provedla nezbytnou orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní,“ uvedla v neděli policejní mluvčí Andrea Zoulová. Vzniklý průsak spodní vody do stanice Bořislavka pracovníci DPP svedli po stěně tunelu a po konzultaci se statikem byl provoz metra obnoven. Řidiči ale místem projíždějí sníženou rychlostí.

„Mimo uvedené DPP identifikoval drobné poškození u dvou souprav, škody se v současné době vyčíslují. Dnes ráno jsme kontaktovali zástupce investora, abychom domluvili další postup na odstranění poškození tunelu,“ uvedla mluvčí. Dodala, že stavebník je v kontaktu s firmou Metroprojekt, která tunel metra projektovala, ohledně rozsahu a dalších parametrů nutných oprav. Podle prvotních odhadů se škoda vyšplhá k deseti milionům korun.

Video
délka: 01:53.89

Místo narušení tubusu metra a probíhající vyšetřování. Aktu.cz

Metro mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny nejezdilo v neděli od 09:26 do 11:55. Ve zbylých úsecích linky A zůstal provoz zachován. Cestující museli mezi náměstím Míru a Petřinami využívat povrchovou dopravu. Dopravní podnik proto dočasně upravil trasy některých autobusových linek a tramvajové linky 23. V úseku Hradčanská - Petřiny byla zavedena posilová náhradní autobusová doprava.

Fotogalerie
18 fotografií