Dům U Zlaté pšenice je z roku 1926 a měl být původně obchodním domem, ale těsně před dokončením se vlastníci dohodli, že z něj udělají hotel Majestic. Po znárodnění zde byl až do roku 1992 hotel Družba. Ve stejném roce prošel kompletní rekonstrukcí a získala ho Česká spořitelna.

Od prvního říjnového úterý se účel domu navrátil zpět ke svým počátkům. Akorát v prvních třech přízemních patrech sídlí rovněž nedávno otevřená pobočka nábytkářského řetězce IKEA. Hotel provozuje česká hotelová síť Pytloun Hotels. Jeho rekonstrukce stála přes 66 milionů Kč. Lákadlem mají být nadstandardně vybavené designové pokoje. „Hotel je prošpikován moderními technologiemi jako jsou bezklíčové otevírání pokojů nebo třeba intuitivní řízení pokoje, čímž se řadí mezi jedny z nejmodernějších hotelů v Evropě,” uvedl majitel sítě Pytloun Hotels Lukáš Pytloun.

Turisté v centru budou mít pré

Další nový hotel má vyrůst i na protější straně Václavského náměstí. Na pozemku za secesním hotelem Evropa začaly práce na místě, kde by měla vzniknout jeho přístavba. O tom, jakou podobu by měla novostavba na dvoře památkově chráněného objektu mít, ale zatím není rozhodnuto. Investor ČTK sdělil, že stále počítá s tím, že by slavný hotel otevřel v podobě nutné pro dnešní potřeby hotelových hostů koncem roku 2020. Praha s více než 35 000 pokoji představuje desátý největší hotelový trh Evropy. Loni poskytla více než 18 milionů pobytů přes noc.

Fotogalerie
4 fotografie