Už čvrtý den trávili policejní potápěči pod hladinou Vltavy, aby pátrali po pohřešovaném geocacherovi, další oblast prohledala z lodi i poříční policie. „Policejní potápěči dnes pátrali v prostoru mezi Štítkovským a Staroměstským jezem a v okolí Střeleckého, Slovanského a Dětského ostrova,“ upřesnil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle jednoho z policejních potápěčů, je oblast na prohledávání velmi náročná. „Jedná se o velice nebezpečnou oblast i pro nás, kteří máme profesionální výcvik. Nebezpečná v této lokalitě je především takzvaná říční vana, která se nachází mezi ostrovy. Do té se dá totiž dostat pouze z tamního zdymadla.“ V pátrání budou pokračovat i v dalších dnech, dokud neprohledají celou oblast k Hlávkovu mostu.

Mladík je nezvěstný od sobotního odpoledne, kdy v útrobách Motolského potoka došlo k obrovské tragédii - partu čtyř přátel, jejíž součástí muž byl, spláchla při hledání kešek přívalová vlna. V Praze totiž ten den hustě pršelo a jinak poklidné vody potoka se rozvířily natolik, že proměnily zatrubněný tunel v obří tobogán. Čtveřice nejspíš varování meteorologů nedbala, ačkoliv popis kešky, který visí na internetu, k tomu nabádá. „Skupina hrubě podcenila přípravu,“ řekl Blesk.cz zástupce asociace geocachingu Slávek Hoblík.

Video
délka: 00:41
360p

Policisté pátrají po pohřešovaném hledači kešek. David Malík

Dvěma ze skupiny se podařilo zachránit, lékaři motolské nemocnice jim ošetřili drobná poranění. Sedmadvacetiletou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem. Pátrání po posledním členovi začalo v sobotu, v neděli pokračovalo od dopoledne zhruba do 17:00 a v pondělí od 09:00 do 20:00.

Geocaching

Geocaching, kterému se čtveřice mladých lidí věnovala stejně jako další tisíce lidí v Česku, je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. Hledání schránek má být především zábava, může být ale i nebezpečné. Každá keška má však obtížnost jasně stanovenou a hledači jsou s ní dopředu seznámeni. Ta v Motolském potoce má čtyři z pěti hvězdiček, jedná se tak o jednu z nejobtížnějších. Pátá hvězdička značí kešku, kterou geocacher uloví jen s nějakou speciální dovedností - například může být na skále a k jejímu ulovení je třeba být horolezcem.

Fotogalerie
52 fotografií