Tento víkend se strážníci nezastavili. Po ulicích se potulovala zvířata, která si běžně Češi pořizují jako domácí mazlíčky. „V útulku pro opuštěná zvířata pražských strážníků v Dolních Měcholupech od pátečního večera přibylo několik nových obyvatel. Těmi jsou užovka červená, agama vousatá, samice papouška královského, papoušek vlnkovaný a dvě samičky osmáka degu,“ prozradila Irena Seifertová, tisková mluvčí městské policie Praha.

Pátek s hadem

První odchyt zvířat začal už v pátek večer. V Kovářské ulici v Praze 9 se po chodníku plazil metrový červenožlutý had, který nahnal strach kolemjdoucím. Ti ihned zavolali tísňovou linku 156. Strážníci jej pomocí teleskopických obušků odchytili do papírové krabice,“ prozradila mluvčí. Další, kdo se dal o víkendu na útěk, byla agama vousatá, která překvapila obyvatele Prahy 12. Lezla si po fasádě domu, jako by se nechumelilo.

Nedělní úlet papoušků

Nejideálnější den na cestování si pak zvolili papoušci. První cestovatelkou byla samice papouška královského, kterou odchytla kolemjdoucí v Kolovratském paláci v Praze 1 v neděli. A hned o chvíli později došlo k obdobnému incidentu v Praze 14. Tam odchytla papouška vlnkovaného také žena. 

Víkendové cestování z pražských domů pokračovalo i v pondělí, nejspíš ale nedobrovolné. „Dnes dopoledne přijala odchytová služba městské policie oznámení, že u popelnic na Praze 10 v Sakatovské ulici leží krabice se dvěma samicemi osmáka degu,“ prozradila Seifertová. Všechna zvířata přitom byla v dobrém zdravotním stavu. Nyní se zabydlují v Dolních Měcholupech.

Fotogalerie
7 fotografií