„Chceme, aby poslanci, senátoři a zastupitelé měli stejná práva. Jsou všichni voleni Pražany. To znamená, aby v každém bodu měli všichni stejná práva. Tedy, kdo přijde k danému bodu, může hovořit,” řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), který je rovněž poslancem. Opatření navazuje na situaci, kdy chtěl starosta Prahy 7 a zároveň poslanec Jan Čižinský (KDU-ČSL) využít přednostního práva poslance a hovořit v průběhu hlasování.
Pro změnu nehlasovali všichni radní
Pro změnu řádu však nehlasovaly radní Jana Plamínková (STAN) ani náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ), protože materiál nebyl zařazen na program rady. „Podle mě tam byl hrubě porušen jednací řád rady. Paní primátorka to předložila až po skončení jednání, tudíž z těchto procesních důvodů já jsem byla proti tomu tisku,” řekla Plamínková.
Libeňský most měl být dávno opraven, říkají starostové Prahy 7 a Prahy 8. Magistrát podle nich zaspal

Přednostní právo zůstane nadále poslanci, který není pražským zastupitelem. Ten bude mít nadále možnost vystoupit po tom, kdo se k bodu programu aktuálně vyjadřuje.
Tahanice o slovo
Na dubnovém jednání zastupitelstva hlavního města nebylo jasné, zda si může zastupitel, který je i poslancem, vzít slovo i v průběhu hlasování. Dění na posledním zasedání zastupitelstva, kdy někteří koaliční politici nehlasovali pro program, vyvolalo dohodovací řízení o další budoucnosti pražského koalice, kterou tvoří ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).
Na jednání se politici přeli, kam bude zařazen materiál o možné demolici Libeňského mostu. Původně měl být projednáván odpoledne, nakonec ale zastupitelé odsouhlasili, aby byl prvním bodem jednání. To se nelíbilo Trojkoalici, a proto pro podobu programu nehlasovala, neboť by se podle jejích představitelů nemohla k tématu vyjádřit veřejnost.