K napadení číšníka v centru Prahy došlo v sobotu večer poté, co si skupina sedmi mužů s holandskými doklady sedla k rezervovanému stolu restaurace, kde začala pít vlastní alkohol. Zaměstnanec je na to upozornil, cizinci ho poté zmlátili tak surově, že číšník skončil v nemocnici, kde se musel podrobit operaci hlavy.

Na událost upozornil také nizozemský informační server AD.nl, který tvrdí, že skupina mužů pravděpodobně pochází z jihoholandské oblasti Pijnacker. Server Geenstijl.nl zveřejnil jména cizinců, které jejich kumpán Armin Nahvi označil na společné fotce z Prahy. Jsou jimi SanferinoP. JanssenBijan KazemiNaoufel SebbanePejman Kazemi a Arash NahviPrávě Armin Nahvi ale podle záběrů z bezpečnostních kamer útočil s největší brutalitou. Podle sociálních sítí je fitness trenér, a dokonce se věnuje také bojovému umění

Sebevědomým svalovcem ale Nahvi nebyl odjakživa, jak ukazuje srovnávací fotografie, kterou na svůj účet na sociální síti vyvěsil. Z levé poloviny se směje obtloustlý mladík s čerstvě vyrašeným knírem a mastnými vlasy. Jen těžko uvěřit tomu, že je to tentýž muž, který bezhlavě zkopal bezmocného muže ležícího na zemi. Pravá půlka fotografie už ukazuje téměř pravý opak - Nahviho ve formě, kterou v sobotu k brutálnímu útoku sprostě využil.

Video
délka: 01:30

Číšník cizince upozornil, že nemohou pít vlastní alkohol. Ti ho surově zkopali tv Joj

Fotografie násilníka často doprovází citáty jako „nikdy nezapomínej na své začátky“ nebo „každému činu a pocitu předchází myšlenka“ – tato fráze je připisována britskému filozofickému spisovateli Jamesi Allenovi.

Lidé chtějí spravedlnost, kritizují kamery

Česká veřejnost na sociálních sítích nenechává na skupině útočníků z ciziny nit suchou. „Ať jsou odkudkoli, musí se potrestat, tohle nesmí dělat,“ uvedla Milada R. „Zpráskat, zavřít, po propuštění znovu zpráskat a vyhostit,“ rozčílil se v jedné z diskuzí Pavel B. 

Bezstarostná fotografie útočníků, kteří v Praze zmlátili číšníka.
Bezstarostná fotografie útočníků, kteří v Praze zmlátili číšníka.
Autor: Instagram

Brutální agresory zadrželi policisté v pondělí večer na pražském letišti. Následně kriminalisté dva z nich obvinili z těžkého ublížení na zdraví a podali návrh na jejich vzetí do vazby. Další tři podezírají z výtržnictví. V souvislosti se zadržením útočníků se začaly objevovat také narážky na skutečnost, že k dopadení pachatelů došlo díky svědectví, nikoliv na základě kamerového systému na Ruzyni, který disponuje také detekcí obličejů.

„Policisté využívají v podobných případech všechny dostupné prostředky, ale v tomto konkrétním případě systém detekce obličejů využit nebyl. Podrobnosti nebudeme z taktických důvodů poskytovat,“ uvedla tisková mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

Fotogalerie
32 fotografií