Lidová tvořivost se jednou zase naplno projevila – tentokrát v pražské dopravě. Řidiči od úterý 3. dubna objíždějí opravovanou Libušskou ulici v Písnici, vjezd do lokality je povolen pouze rezidentům. Tranzitní doprava má jezdit přes okolní ulice, některým řidičům se to však nejspíš nelíbilo, a tak hledali další náhradní trasy.

Podařilo se jim nalézt polní cesty v ulicích U Vrtilky a U Nové louky, kudy se do Písnice dalo vjet. „Docházelo tady k situacím, kdy řidiče v autech naháněli stateční občané Písnice s klacky v rukách a se svými psy,“ potvrdil tuto informaci starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek (TOP 09).

Z tohoto důvodu došlo k opatřením, která neoficiální objízdnou trasu uzavřela – objevily se zde zátarasy. Polní cesty Blesk.cz navštívil, obě jsou prokazatelně ve velmi špatném stavu, nachází se zde velké množství výmolů a pro tranzitní dopravu jsou tak zcela nevhodné.

Video
délka: 00:48.58

Řidiči se po uzavírce Libušské ulice snažili místo objíždět polními cestami, umístily se sem zátarasy. Daniel Vitouš

Podle informací místní radnice se dopravní situace po prvotních komplikacích, ke kterým došlo bezprostředně po uzavření Libušské ulice, uklidnila. Relativně uspokojivý stav hlásí také radnice Prahy 12. „Při dopravních špičkách u nás vnímáme nárůst dopravy, nicméně zatím nejde o nic tragického. Jsme však zvědavi na pondělí, které je prokazatelně dnem s největší dopravní zátěží,“ uvedl pro Blesk.cz k tématu starosta Prahy 12 Milan Maruštík (ANO), jehož městskou částí vede jedna z objízdných tras.

Fotogalerie
17 fotografií