Kvůli bezpečnosti při pořádání velikonočních trhů nechal dnes pražský magistrát na Václavském náměstí preventivně rozmístit protiteroristické zábrany, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Řidičům, kteří místem musí projíždět, tím ale velkou radost neudělal. Protože jsou zábrany umístěny střídavě na levé a pravé straně silnice, auta mezi nimi kličkují. Větší auta či autobusy však mají potíže úzkou uličkou projet.

Betonové tzv. city bloky jsou například u ústí Opletalovy ulice. V týdnu město bariéry rozmístilo také po náměstí Republiky. Na Staroměstském náměstí jsou dlouhodobě. Umístění zábran souvisí s bezpečnostní situací ve světě a útoky, při kterých v minulých letech teroristé vjeli do davu vozem.

Magistrát nechává rozmístit zábrany od loňského roku vždy v průběhu významných svátků. Na Staroměstském a Václavském náměstí a na náměstí Republiky byly naposledy přes Vánoce. Jediným místem, kde jsou neustále, je Staroměstské náměstí. Tady jsou u ústí Pařížské ulice umístěny až do odvolání.

Vedení města schválilo zásady umisťování bloků, podle kterých o nich rozhoduje kancelář ředitele magistrátu. Automaticky budou rozmisťovány při vyhlášení druhého a vyššího stupně ohrožení terorismem. Bloky se mají primárně objevovat na osmi místech.

Fotogalerie
8 fotografií