Demonstrace pražských taxikářů pokračují také během března. Od začátku tohoto týdne krouží kolem magistrátu vždy po dobu jedné hodiny desítky těchto komerčních řidičů a troubí na protest proti společnostem Uber či Taxify a na znamení toho, že nejsou spokojeni s tím, jak stát a Praha současnou krizi v taxislužbě řeší.

„Akce, jejíž svolavatel říkal, že potrvá asi hodinu, což dodrželi, dnes probíhala. Auta jezdila kolem magistrátu. My jsme nezaznamenali nic, co by si zasloužilo okamžitý nebo dokonce důrazný zásah či zákrok,“ uvedl k situaci policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle majitele AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky se na protestech podílí jeho společnost, City taxi, Profitaxi a letištní řidiči. „Nejde nám o to zacpávat Prahu, ale spíš jsme zvolili takovou gándhíovskou formu, aby se o nás vědělo. Chceme, aby se magistrát, cizinecká policie a městská policie opřely o zákon při výkonu své služby,“ řekl ke zvolenému přístupu Kvasnička. Tyto jízdy před hlavním pražským úřadem se mají opakovat každý všední den od 14:00 do 15:00 hodin.

Fotogalerie
10 fotografií