„K pondělnímu incidentu se hrdě hlásím. Paní kolegyně Mazancová čelila skutečně už poněkolikáté vulgárnímu a krajně nemístnému verbálnímu útoku zastupitele Richtera. Přihlížet tomu, jak někdo vulgárně uráží bývalou stranickou kolegyni na jednání zastupitelstva, před diváky a na půdě radnice, s prominutím do k***v, prostě nebudu,“ sdělila Udženija. Podle ní Richter dehonestuje rovněž starostku Černochovou.

Podle serveru Týden.cz, jenž na případ upozornil, měl celému incidentu s Udženijou předcházet konflikt s bývalým stranickým kolegou, který Richterovi polil hlavu vodou. Richter měl nadále nevybíravě řečnit, načež došlo na facku od Udženije. Richter serveru řekl, že podal stížnost vedení místní přestupkové komise a chce, aby byla Udženija podrobena psychiatrickému vyšetření a policie jí sebrala zbraň, pokud ji vlastní.

Richter byl do zastupitelstva zvolen v roce 2014 za OSB. S kolegy se ale rozhádal a ze sdružení musel odejít. Následně u soudu zvítězil a stranická legitimace mu byla vrácena, avšak do zastupitelského klubu OSB se nevrátil a zůstal nezařazeným zastupitelem.