„Dnes byly prováděny soudní pitvy zemřelých, měl by být zajištěn biologický vzorek, který bude podroben znalecké expertize z oboru toxikologie,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Zranění v nemocnicích podle ní zatím nemohli vypovídat kvůli zdravotnímu stavu. „Jakmile to bude možné, tak budou vyslechnuti,“ dodala Pučelíková.

Linkový autobus se střetl s osobním autem Škoda Superb a vyjel ze silnice, kde narazil do stromu. V autobuse zahynul řidič a jeden cestující. Třetí obětí nehody byla řidička superbu. Pučelíková uvedla, že v tomto úseku se od roku 2013 stalo osm nehod, z toho ve čtyřech případech šlo o střety se zvěří. „Takže se nedá říct, že by to byl rizikový úsek,“ podotkla.

Záchranáři rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic. Šest lidí bylo zraněno vážně, šlo především o úrazy hlavy, hrudníku a pánve. Devět lidí utrpělo středně těžká zranění a 30 lidí bylo poraněno lehce. Mezi zraněnými bylo 12 dětí a celkově převažovaly ženy.

Video
délka: 01:23
360p

Těžká nehoda v Horoměřicích. Na místě jsou mrtví. David Malík

Záchranáři museli dva pacienty, z toho jedno dítě, uvést do umělého spánku, zajistit u nich dýchací cesty a napojit na umělou plicní ventilaci. Pražská záchranná služba uvedla, že šlo o největší dopravní nehodu autobusu, u níž zasahovala od 90. let minulého století.

Fotogalerie
37 fotografií