Prahu zařadila na první místo jako nejkrásnější vánoční destinaci s trhy na světě evropská i americká média. „V prosinci se hlavní město České republiky stává zimní krajinou divů, kterou musíte vidět, abyste tomu uvěřili,“ uvedl například US NEWS & World Report a nejlepší byl i podle deníku The Telegraph.

Trhy na Staroměstském náměstí nabídly každý den doprovodný kulturní program, v rámci něhož vystoupilo na pódiu 600 až 700 účinkujících s českým i zahraničním folklorem, historickou hudbou, dechovou hudbou, klasikou i kabaretem. Na Tři krále bude program zakončen dvěma novoročními koncerty. První začne v 16:00 hodin, druhý pak v 18:15. Mezi nimi se děti mohou těšit na Večerníček.

Usazení stromu na Staroměstském náměstí:

Video
délka: 02:27.35

Takto vypadalo usazení stromu na Staroměstském náměstí. Tadeáš Provazník, David Malík

Strom poputuje do zoo

Vánoční strom pak bude na Staroměstském náměstí do úterý 9. ledna, pak už zamíří do zoo. Zubři, losi, sloni a gorily v trojské zoologické zahradě si už na konci roku pochutnali na neprodaných vánočních jedlích a smrčcích, které dostala pražská zoo. Nyní čeká zvířata další nadílka. Dostanou větve a jehličí z 22 metrů vysokého smrku.

„Všech ocenění si velmi vážíme a jsou pro nás zároveň i velkým závazkem. Už teď přemýšlíme, čím potěšíme Pražany i všechny návštěvníky trhů ze všech koutů světa příští Vánoce,“ popsal na závěr pro Blesk.cz Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem trhů na Staroměstském a Václavském náměstí. Jediným zklamáním tak bylo počasí. Letošní trhy tak byly výhradně bez sněhu, který vánoční atmosféru nedotvořil tak, jak organizátoři očekávali.

Podívejte se na poslední program trhů v sobotu 6. ledna:

16.00–17.30: Novoroční koncert – účinkují studenti Mezinárodní konzervatoře Praha
17.30–17.45: Večerníček s Českou televizí
18.15–19.00: Pilot – novoroční koncert

Fotogalerie
24 fotografií