Podobných případů se přitom stalo už mnoho, některé navíc skončily tragicky. „Takoví lidé jsou nepoučitelní, pamatuji si na jeden případ, kdy se takhle jeden člověk vezl na spřáhle mezi tramvajemi a druhý vůz jej přejel, kusy těla poté byly po celém úseku,“ říká pro Blesk.cz autor videa Květoslav Podhrádecký.

Ten natočil muže nedaleko stanice I. P. Pavlova, jak se veze na spřáhle tramvaje a za sebou táhne na vodítku psa, který vozu sotva stačí. Ostatní lidé přihlížejí a nemohou věřit svým očím. Muž následně v klidu sleze ze spřáhla a odkráčí.

Video
délka: 00:29

Muž se psem jede na spřáhle tramvaje. Květoslav Podhrádecký

Dopravní podnik se už v minulosti vůči podobným případům tvrdě ohrazoval a udělal to i nyní. „Takováto individua by si měla hlavně uvědomit, že hazardují se svým životem. Podobné případy řešíme společně s policií,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Hazard s dítětem i smrt

Někteří lidé se ale nebojí ohrožovat ani své okolí. V říjnu se takto vezl muž na zadní části tramvaje a podle svědků měl v náručí navíc i malé dítě. „Bohužel to bylo foceno ve chvíli, kdy tramvaj už odjížděla, takže ta malá holka, co měl s sebou, není vidět,“ řekla pro Blesk.cz Věra Z. Všechny případy si vždy vyžádaly pozornost nejen policie, ale také veřejnosti, která je komentuje nevybíravými výrazy. Ty jsou ale podle řidičů tramvají zcela namístě.  

Ještě hůře skončila žena letos v červnu. Zřejmě přelézala tramvaj mezi vozy, když se rozjela. Tramvaj ji nakonec vláčela pod vozem několik stovek metrů mezi Újezdem a Národním divadlem. Poté jí už nebylo pomoci. Proti podobným případům je ale těžká jakákoli ochrana, jelikož si řidič takového člověka nemůže všimnout. Za jejich čin jim hrozí pokuta závislá na okolnostech. „Osobě hrozí příkaz na místě (pokuta) do výše 2000 Kč a v případě správního řízení sankce až 2500 Kč,“ sdělil Blesk.cz vrchní komisař Petr Habenicht.