„Kromě vybudování bezbariérového přístupu jsme navíc ve stanici vyměnili pět eskalátorů,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku Martin Gillar. Podnik také ve stanici vybudoval dva výtahy pro maminky s kočárky a vozíčkáře. Dále byly mimo jiné opraveny obklady a vyměněny podhledy s osvětlením.

Zrekonstruován bude také od křižovatky Palmovka vzdálenější výstup. I tady budou opraveny pohyblivé schody, osvětlení nebo podhledy vestibulu. Podchod u vstupu do stanice zůstane přes den otevřen. Náklady těchto oprav dosáhnou podle předpokladu 96 milionů korun.

Stanice Palmovka byla otevřena v roce 1990. Je hloubená a založená v jámě zhruba 12,4 metru pod povrchem. Dlouhá je 203 metrů a má deset metrů široké nástupiště bez sloupů.

Metro Anděl

V současné době podnik opravuje rovněž pojízdné schody ve stanici metra B Anděl, cestující se do stanice dostanou pouze vstupem od autobusového nádraží Na Knížecí. Oprava schodů má 2. ledna začít také na Náměstí Republiky a v příštím roce na Karlově náměstí. Lidé budou ze stanice vystupovat směrem na Palackého náměstí.

Fotogalerie
5 fotografií