Vyšlapaná cestička vede přes soukromý pozemek patřící částečně soukromníkům a magistrátu. Chybí tu oplocení i cedule se zákazem vstupu.

Bez řešení

„O této situaci víme, ze strany městské části ji však v současné době není možné efektivně vyřešit. Jedná se totiž o pozemky magistrátu a dvou soukromých vlastníků,“ řekla Blesku mluvčí Prahy 11 Anna Kočicová. Městská část by ráda pomohla, třeba zpevněním stezky. To ale nemůže kvůli zákonu, který zakazuje investovat do cizího majetku.

Postaví parkoviště?

Co bude dále s pozemky, zatím nikdo neví. „Jde zatím jen o záměr, ale chtěli bychom na místě zřídit garážový dům P+R Opatov,“ řekl pouze mluvčí magistrátu Vladimír Řepka. Konkrétní plány s pozemky prý bude město ale ještě v budoucnu projednávat. Zatím ale nepadlo ani slovo o tom, zda se magistrát také nějak pokusí zamezit tomu, aby lidé dál chodili »terénní« zkratkou.

Voda s blátem

V okolí metra není o »polní« podmínky nouze. „Pokaždé když zaprší, teče voda s blátem přes vedlejší chodník. Jsou v něm velké díry, takže se tam tvoří kaluže. Prakticky tudy nelze projít, aby se člověk neumazal,“ postěžovala si místní obyvatelka Tereza Mikešová (28).

Takhle si lidé zkracují cestu na metro:

Video
délka: 00:23
1080p 720p 360p

Cestu na metro si lidé na Opatově zkracují: Musí bahnem a přelézt zábradlí. Martin Přibyl

Fotogalerie
8 fotografií