Dodávka v garáži domu v Borovské ulici začala hořet kolem 19:35, kdy část místnosti začala hořet zřejmě od jisker při sváření. „Plameny se poté rozšířily na fasádu a částečně zasáhly i do podkroví. Proto bylo také nasazeno speciální zařízení Cobra po automobilovém žebříku,“ uvedl pro Blesk.cz mluvčí hasičů Martin Kavka.

Cobrou se nazývá nástroj pro prorážení a řezání ve všech typech materiálů, technika řezání pomocí vodního paprsku rozprašuje vodu a vytváří velmi jemnou vodní mlhu, která má schopnost zchlazovat prostor požáru a hasit oheň.

Video
délka: 06:53

Požár rodinného domu v Újezdu nad Lesy. Škoda byla asi tři miliony korun. aktu.cz

„Hasiči požár likvidovali vnitřkem budovy a z vnější strany domu, zásah ukončili ve 22:08. Během zásahu z objektu postupně vynesli několik tlakových lahví. Vyšetřovatelé na místě zjistili, že požár byl způsoben nedbalostí při sváření v garáži. Škoda byla odhadnuta na tři miliony korun,“ říká dále mluvčí.

Na místo dorazily profesionální jednotky ze Satalic, Strašnic, centrální a říčanské stanice. Spolu s profesionálními hasiči zasahovali u požáru i dobrovolní hasiči z Běchovic, Úval a Klánovic. Během zásahu přijela ještě jednotka z Petřin.

Fotogalerie
13 fotografií