Slavnostní zahájení sezony začalo v 11:30. Ředitel zoo Miroslav Bobek s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou a hercem Michalem Dlouhým nejprve u Vzdělávacího centra pokřtili nové vydání detektivky Osamělý mrtvý muž z roku 1975, jejíž děj se odehrává v pražské zoo.

Akce se také zúčastnili ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Miroslav Ludvík (ČSSD). Babiš do zoo dorazil se synem.

Krátce po poledni pak na pódium přišlo několik mužů, kteří byli v 70. letech vyfotografování v zoo jako děti. Vedení zoologické zahrady se s nimi podařilo kontaktovat díky kampani Hledáme děti z fotografie, která se v únoru objevila v ulicích Prahy. Pozvaní si pochutnali na kávě a dortu, který pro ně nakrojila primátorka.

Součástí programu byly také křtiny varanů komodských před Pavilonem velkých želv a otevření výstavy Úspěšná sedmdesátá v Galerii Gočár. V celém areálu se konaly doprovodné akce. Na 70. léta přišel zavzpomínat tenista Jan Kodeš i zpěvák Petr Janda.

Pražská zoo se podílí na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů, nejznámější z nich je kůň Převalského, kterého se zoo úspěšně daří vracet do volné přírody v Mongolsku. V roce 2015 byla v anketě cestovatelského serveru TripAdvisor vyhlášena 4. nejlepší zoo na světě. Loni ji navštívilo zatím nejvíce lidí v její historii, a to zhruba 1,4 milionu.

Video
délka: 00:03.73

Zoo Praha nabízí setkání s lachtanem Melounem. Karel Kopáč

Fotogalerie
36 fotografií