20. červen 2018
Svátek slaví Květa, zítra Alois

Parta kluků z fotky staré 42 let míří do Zoo Praha a čekají je zvířecí pamětníci!

/
 • Parta kluků z fotky staré 42 let míří do Zoo Praha... a čekají je zvířecí pamětníci!
  18. března 2017 ● 07:30
   

  Vzpomínky na zoo. Kluci ze 42 let staré fotografie z pražské zoo míří do Prahy. Pracovníci zoologické zahrady je vypátrali, aby s nimi přivítali novou sezonu. V zahradě na ně čeká překvapení.

 • 1.

  42 let stará fotografie

  Tito pánové přišli do zoo jako cvičenci spartakiády 28. června 1975. Byl mezi nimi i 25miliontý návštěvník Jiří Musil. Příští sobotu opět projdou branou zahrady. A čeká je zajímavé setkání. Na některá ze zvířat, která před 42 lety v Praze viděli, se mohou podívat ještě dnes. V nové sezoně zoo očekává i jubilejního 60miliontého návštěvníka.

  Fotka z června 1975, spartakiádní cvičenci na návštěvě zoo

  Chlapci z fotografie dnes

  Kluci z fotografie dnes

 • 2.

  Želvák Aldo

  Sameček želvy obrovské Aldo se dostal do zoo z Cirkusů Praha v roce 1974. Jméno dostal podle zdejšího chovatele plazů Aldo Olexy. Aldo je klidný a mírumilovný fešáček, neprosazuje se na úkor lidí ani želv. Není mlsný, sladký meloun ale miluje.

  Želvák Aldo 1975

  Želvák Aldo dnes

  Želvák Aldo dnes

 • 3.

  Pelikánice Bílá

  Samice pelikána bílého, která dostala jméno Bílá, je zasloužilá matka. Svým potomkům se vždy pečlivě věnovala. Ačkoliv už nehnízdí, je stále ve skupině pelikánů, kteří se ke svým stařešinům chovají ohleduplně. Při povodních 2002 si poranila nohu, a tak ji v hejnu poznáte podle toho, že trochu kulhá.

  Pelikánice Bílá 1975


  Pelikánice Bílá dnes

 • 4.

  Slonice Gulab

  Slonice Gulab přišla do Zoo Praha v roce 1966 z tábora pracovních slonů v Indii jako sedmileté slůně. „Vlastní mláďata neměla, adoptovala si ale každé slůně, které se v její blízkosti objevilo,“ říká zooložka Romana Anděrová. Gulab už je stařenka, avšak dodnes je uznávanou vůdkyní skupiny. Vždy byla vlídná, milá, ale také lehce tvrdohlavá. Zamlada vozila v zoo děti.

  Slonice Gulab 1973

   

  Slonice Gulab dnes

 • 5.

  Plameňák FHF

  Samice plameňáka kubánského s označením F5 a červeným odečítacím kroužkem FHF na levé noze žije v Praze od 5. srpna 1965. Je zde nejdéle žijícím zvířetem. Zamíchaná v hejnu mezi ostatními plameňáky uniká pozornosti návštěvníků a mnohdy i pamětníků zoo.

  Plameňák FHF 2016

 • 6.

  Pražská zoo minulý rok přivítala nové sloní mládě

  Video
  délka: 00:40
  1080p 720p 480p 360p 240p

  Nejroztomilejší člen pražské ZOO! Podívejte se na několikadenní slůně! Karel Kopáč

  Fotogalerie
  10 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy