Pražští hasiči vyhlásili veřejnou sbírku pro pozůstalé po Janu Odermattovi. Tu iniciovalo Odborové sdružení hasičů Praha ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem hlavního města Prahy. Získané finanční prostředky budou předány rodině Jana Odermatta.

Libovolný finanční příspěvek můžete zasílat na transparentní účet 2401166457/2010. Pohyb finančních prostředků je možné sledovat pod webovým odkazem https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2401166457.

Video
délka: 01:20.97

Smuteční řeč na pohřbu hasiče Jana Odermatta Tadeáš Provazník

„My jsme se jako hasiči setkali s obrovskou vlnou podpory pro našeho zemřelého hasiče Jana Odermatta. Rozhodli jsme se tedy, jak vedení pražských hasičů, tak i odborářů, že uděláme veřejnou sbírku. Ta poběží od středy 15. března do konce června a vybrané prostředky půjdou přímo rodině, tedy manželce a desetileté dceři,“ řekl pro Blesk.cz mluvčí hasičů Martin Kavka.

Osudný zásah ve Zvoli

Při zásahu u požáru lakovny v obci Zvole dne 14. února 2017 došlo k vážnému zranění příslušníka pražských hasičů Jana Odermatta z hasičské stanice Radotín. I přes okamžitě poskytnutou předlékařskou pomoc na místě zásahu a následnou hospitalizaci na anesteziologicko-resuscitačním oddělení kladenské nemocnice Jan Odermatt svému vážnému zranění podlehl.

Video
délka: 00:35.05

Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů o sbírce pro Jana Odermatta David Malík


Jan Odermatt nastoupil k pražskému sboru 13. prosince 1993. Celou dobu sloužil na hasičské stanici Radotín ve směně „B“ a po absolvování specializačních kurzů se stal technikem chemické služby. Byl zkušeným hasičem, pracoval samostatně, ale zároveň uměl podpořit týmovou práci celé jednotky.

Fotogalerie
40 fotografií