Teprve čtyřměsíční černý pejsek vběhl v sobotu přímo pod jedoucí vůz tramvaje. Než ale stačil kolos zastavit, štěně zůstalo zaklíněné pod poslední nápravou.

„Stromovka, kde se nachází tramvajová smyčka u Výstaviště, je oblíbeným místem pro venčící pejskaře, jde o hlavní vstup do parku. Majitelka pejska si neuvědomila, že tam sice už nejezdí auta, ale zato soupeř mnohem větší, a sice tramvaje,“ popsali zvířecí záchranáři.

Na místo museli i hasiči, aby pomohli štěně vyprostit. Nejprve přišel šok, když zpod tramvaje vypadl roztrhaný psí obleček. Po nadzvednutí vozu ale naštěstí štěňátko samo vylezlo„Nosítka, obvazy a intubační sada rozložené kolem sanitky nakonec nebyly vůbec potřeba,“ dodali psí zachranáři.

Živé, ale v nemocnici

„Bylo trochu pochroumané a zůstalo raději ještě na pozorování v nemocnici, ale podle všech předpokladů by mělo přežít a bez následků,“ uvedla veterinární záchranná služba pro zvířata.Hlavní náplní práce soukromé záchranky pro zvířata je odborná první pomoc na místě nehody či jiné události. Dalším krokem je pak převoz zvířecího pacienta sanitním vozem s odbornou posádkou v doprovodu majitele a předání pacienta na urgentním příjmu veterinární kliniky nebo nemocnice.

„Dnešní výjezd patří mezi ty, na které se nezapomíná. Tím spíše, že celé drama dobře dopadlo,“ uzavřeli záchranáři.

Fotogalerie
12 fotografií