„V úterý krátce před desátou hodinou večer přijali strážníci z Prahy 2 opakovaná oznámení na neznámou ženu, která v Šumavské ulici hlasitě křičela. Hlídka ženu dostihla v křižovatce ulic Šumavská a Slovenská, kde pomateně pobíhala po vozovce, nesrozumitelně křičela a byla dezorientovaná. Když si všimla strážníků, začala jim sprostě nadávat,“ uvedl tiskový mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Video
délka: 02:09

Strážníci na Vinohradech zatkli pomatenou ženu, která se chovala agresivně. Skončila na psychiatrii. Městská policie hlavního města Prahy

„Hlídka ji vyzvala, aby se uklidnila a prokázala svoji totožnost. Ta místo toho začala z místa odcházet a pokusila se jednoho ze strážníků napadnout údery do obličeje. Protože nebylo jasné, zda žena není pod vlivem drog, hlídka jí přiložila služební pouta a přivolala na místo záchrannou službu,“ dodal mluvčí.

Záchranáři agresivní ženu za asistence strážníků převezli do jedné z pražských nemocnic. Tam ošetřující lékař rozhodl o jejím převozu na psychiatrii, kde byla následně hospitalizována.