»bitvu«

Správa služeb Prahy se rozhodla střechu civilního krytu ve Wassermannově ulici zrekonstruovat. Náklady na další údržbu krytu ale už měli částečně hradit lidé, kteří střechu využívají k parkování. Obyvatelé měli původně po opravě platit 6000 korun ročně. To se jim však nelíbilo a začali se proti tomu bránit.

Vzkaz radnici i magistrátu

Kromě stovek podpisů téměř každého z celé čtvrti si také lidé vyvěsili na balkony desítky transparentů. Ty dávaly magistrátu i radnici Prahy 5, která se zpoplatněním souhlasila, jasný vzkaz: „Placené parkoviště tady nechceme.“

„Málokdo čekal, že takový krok vyjde, ale jsme rádi, že se to povedlo a lidé tu budou moci parkovat stejně i nadále,“ říká pro Blesk.cz člen sdružení obyvatel Jan Karlík. Magistrát po projednání petice a problémů lidí našel peníze, které by jinak museli zaplatit samotní rezidenti.

„Tímto ukládám pokyn, aby předmětná venkovní parkovací stání zůstala nadále nezpoplatněna. Mohu Vám s potěšením sdělit, že se mi podařilo získat dodatečné finanční prostředky nutné pro zajištění finančních a provozních výdajů,“ napsal v dopise radní pro oblast bezpečnosti a kriminality v Praze Libor Hadrava.

Řešení jen na rok

Peníze se však prozatím našly jen na rok a není jisté, jak dlouho budou moci rezidenti civilní kryt využívat bezplatně. „S ohledem na hledání pomoci při řešení náročné dopravní situace na území Prahy budu v příštím roce iniciovat setkání za účelem projednání možností zvýšení komfortu parkování v ulici Wassermannova,“ slíbil dále Hadrava.

„Zatímním výsledkem jednání je, že do konce roku 2017 parkování zpoplatněno nebude. Nyní nás ale čeká řešení dalších otázek. Kdyby městská část schválila rozšíření modrých zón do oblastí podél tramvajové trati z Barrandova směrem do centra, paradoxně by nám to parkování ještě více zkomplikovalo,“ doplnil dále Karlík.

Lidé si však mohou minimálně na rok oddychnout. Protestní bannery si však pro jistotu schovali doma, kdyby byly příští rok opět potřeba. 

Fotogalerie
9 fotografií