Na to, že u Obchodního centra Metropole Zličín jsou občas kolony, byli lidé zvyklí. O víkendu se ale všechny příjezdy k centru změnily v dopravní kolaps. Naštvaní řidiči stáli i hodinu v zácpě a nezbylo jim nic jiného, než popojíždět každou chvíli o pár metrů.

Ucpaná i dálnice

Situace byla dokonce tak kritická, že lidé směřující z Plzeňské dálnice na Zličín stáli v odstavném pruhu i půl kilometru před sjezdem. Kvůli tomu málem došlo i k několika nehodám. Kritiku obchodní centrum i městská část Praha-Zličín »schytalo« hlavně na sociálních sítích.

Víkendové kolony u Metropole Zličín uvěznily řidiče v autech i na hodinu.
Víkendové kolony u Metropole Zličín uvěznily řidiče v autech i na hodinu.
Autor: Tadeáš Provazník

„Je to i bezpečnostní riziko mít z tak velkého sídliště jen jeden výjezd. A až postaví mezi sídlištěm a hřištěm školu, tak to bude katastrofa, pokud se neotevře další cesta,“ stěžoval si například Vladimír.

„Počkejte až budou Vánoce. To budou kvůli těm novým platebním terminálům pekelné víkendy,“ přidala se Hanka. Přitom ještě minulý týden to vypadalo, že tato změna vyřeší mnoho problémů návštěvníků ohledně parkování. První víkend po změně, která nastala 3. října, ale bylo jasné, že závory návštěvníkům i rezidentům hlavně uškodily.

„Byl to neúnosný problém, od 11 hodin tu nešlo vůbec zaparkovat a to omezovalo naše zákazníky,“ sdělila dříve pro Blesk.cz mluvčí obchodního centra Jana Češková. 

Chystá se náprava

Hned v pondělí ale kvůli problémům došlo k jednání mezi městskou částí a centrem. Mělo by v nejbližších týdnech dojít k úpravě omezení vjezdu do Metropole Zličín během víkendů. V tuto chvíli se musí hlavně vyřešit výroba a instalace nových informačních tabulí. V blízké době by se tak zřejmě měla víkendová situace u výjezdu z ze sídliště i obchodního centra zlepšit.

Fotogalerie
15 fotografií