Kuriózní událost se stala v neděli odpoledne na Praze 5 v Horšovské ulici. Na místo se vypravily tři jednotky hasičů a železniční provoz musel být okamžitě zastaven. Hasiči se nejprve pokusili zaklíněného koně z kolejí dostat pomocí hydraulického nářadí, ale na tuto práci jim bohužel hydraulika nestačila.

„Velitel zásahu si vyžádal z hasičské stanice číslo 7 – Smíchov speciální vyprošťovací kontejner a na místo přivolal veterináře,“ uvedla pro Blesk.cz Pavlína Adamcová, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy.

Hasiči po svém příjezdu rozbili beton pomocí kladiva několik centimetrů před kopytem koně a kopyto tak posunuli do vytvořené mezery, aby mohli koně vyprostit. Kůň se tak mohl po delším zásahu znovu postavit na nohy a odejít.

Hasiči vyprošťovali z kolejí koně, kterému se v kolejišti zasekla noha.
Hasiči vyprošťovali z kolejí koně, kterému se v kolejišti zasekla noha.
Autor: HZS hl.m. Prahy

S podobným případem zaklíněného koně se Hasiči hlavního města Prahy ještě nesetkali. „Občas koně zachraňujeme, ale případ koně, který by měl zaklíněné kopyto v kolejích podobně jako tomu bylo v neděli, nepamatujeme. Pokud jde o záchranu koní, tak hasiči většinou vyjíždějí k případům, kdy kůň nějak spadne a je třeba ho vytáhnout třeba pomocí jeřábu,“ dodala Adamcová.