Každý kdo chce, může do Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jinonicích nebo na recepci redakce Blesku – Czech News Center, Komunardů 42, zanést staré ošacení, včetně dek, ručníků nebo prostěradel. Pomoci ale můžete i například konzervami pro psy nebo kočky, zobáním pro ptáky nebo senem či pilinami. 

Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy Blesk Praha zásobil  starými výtisky.
Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy Blesk Praha zásobil starými výtisky.
Autor: Martin Pekárek

„Velice redakci Blesk Praha děkujeme za staré noviny, které ihned využijeme jako podestýlku pro zvířata. Jsme rádi za jakoukoliv pomoc a i zvířata zde to ocení. Pokud nám chce někdo věnovat cokoliv, co by se nám mohlo hodit, ať zavolá na náš dispečink 773 772 771,“ uvedla Zuzana Pokorná, vedoucí ošetřovatelka z Jinonic.

V současné době je ve stanici v Jinonicích několik desítek mláďat. Klece zde obývají například liščata, mláďata kuny skalní, malí kosíci nebo holoubátka. Ošetřovatelé se také starají o několik labutí a dravců. „Do stanice se nedávno dostala i samice a samec velice vzácného opeřence, kteří se v Praze vyskytují zřídka, a to výra velkého,“ dodala Pokorná. V průběhu naší návštěvy do stanice přivezli i krtka.

Fotogalerie
7 fotografií