Radnice Prahy 5 řeší dopravní situaci v ulici Na Konvářce. „Důvodem je nutná oprava terénu u vjezdu do garáží v této ulici. Nezbytné je také vyřešit aktuální stav parkování kolem garáží, aby již nadále nebyli jejich majitelé blokováni jinými auty,” uvedl radní Pavel Richter (TOP 09). 

Stavba bude trvat dva měsíce, předpokládaná doba zahájení je přibližně květen letošního roku. „V současné době se čeká na stavební povolení. V ulici Na Konvářce jde o výjimečnou kombinaci opravy a zřízení chodníku, úpravu vjezdu do garáží, zavedení dopravního režimu a zvýšení bezpečnosti pěších,” řekla Blesku tisková mluvčí Prahy 5, Helena Šmídová.

Pražanům z městké části Prahy 5 se uleví, zřídí se nově i podélná parkovací stání.
Pražanům z městké části Prahy 5 se uleví, zřídí se nově i podélná parkovací stání.
Autor: Tadeáš Provazník, Blesk

Předmětem projektu je komplexní řešení prostoru vjezdů do garáží, takzvaně vymezení hrany komunikace, doplnění chodníku, zřízení vjezdu a výjezdu do prostoru garáží a zřízení podélných parkovacích stání, včetně dopravního značení.

Ulice Nad Zámečnicí projde obměnou také

V ulici Nad Zámečnicí se také připravuje rekonstrukce, měly by se zde mimo jiné osadit zpomalovací prahy a zóna 30 km/h. „Jinak máme vytipováno více lokalit, na které letos necháme zpracovat dopravní studie. Rekonstrukce se kromě uvedených plánuje i v ulici Braunova a Podbělohorská. Zda všechny tyto komunikace budou realizovány v roce 2016, záleží na množství finančních prostředků, které budou uvolněny hlavním městem Prahou,” doplnila pro Blesk Šmídová.