Už před zahájením byl před úřadem Prahy 3 hlouček protestantů, kteří měli výhrady k novému projektu výstavby na Parukářce. Ta má mít osm pater a podle kritiků tak převýší horizont Parukářky a taky zvýší dopravní zátěž v městské části. „Stavba u Parukářky je normální obytný dům, nebavíme se o žádné dominantě,“ odmítal připomínky odpůrců místostarosta Alexander Bellu (ODS).

Bytový dům měl přitom původně mít 12 pater, podle starostky Hujové také přidá výstavbu veřejného schodiště a i na základně toho rada v lednu vydala souhlasné stanovisko. „Vylepšujeme veřejný prostor a jednáme v souladu s územním plánem. Křivdíte nám. Naše ústupky jsou zásadní,“ bránil se na zasedání zástupce investora Jakub Špetlák.

S nesouhlasnými připomínkami přišli před radnici i rodiče, těm se nelíbí zrušení školky Buková, na jejímž pozemku se bez vědomí obyvatel rozjela těžká technika a školku srovnala se zemí. A to i přesto, že rodiče dětí byli jednohlasně proti jejímu zavření. Jedna z přítomných maminek prohlásila, že tato kauza je už sice pasé, ale je příkladem toho, jak Praha 3 informuje nebo spíše neinformuje své občany o místním dění.

Protesty před žižkovskou radnicí
Protesty před žižkovskou radnicí
Autor: Lenka Jarošová, Blesk Praha

A aby toho nebylo málo, přidali se taky odpůrci hrozícímu zavření kempu Pražačka. Nový ředitel Sportovního a rekreačního areálu Pražačka (SaRAP), příspěvkové organizace MČ Praha 3, odmítl obnovit nájemní smlouvu provozovateli a majiteli kempu. „Už tam chodíme asi tři roky a já tam pracovala, teď má Pražačka nového majitele, my všichni jsme do Pražačky investovali spoustu energie a po převedení na nového majitele ztratí celý kemp svou atmosféru,“ řekla Blesku jedna z účastnic. 

Zasedání se táhlo celé tři hodiny, během kterých se občané Prahy 3 rázně a hlasitě ohrazovali proti názorům zastupitelstva Prahy 3, ale jejich protesty nebyly vyslyšeny. A to i přesto, že petici proti výstavbě sedmipodlažní budovy na Parukářce v ulici Jeseniova podepsalo přes čtyři sta lidí.

Zatupitelé pak odhasovali konání urbanisticko-architektonické soutěže na Nákladové nádraží Žižkov. „O to jsme usilovali pět let,“ dodal opoziční zastupitel Matěj Stropnický (SZ).

žižkovské zastupitelstvo dnes schválilo uspořádání mezinárodní urbanisticko-architektonické soutěže na území Nákladového...

Zveřejnil(a) Matěj Stropnický dne 16. únor 2016
Fotogalerie
11 fotografií