„Stávající smlouva o zřízení věcného břemene předpokládala, že projekt bude touto dobou již realizován. Bohužel tomu tak není, přesto společnost Vítězné náměstí již v uplynulých letech Městské části Praha 6 zaplatila na nájemném téměř 31 milionů korun,“ uvedl Stavěl.

Projekt podle něj blokují úřady. A dohoda s radnicí ohledně snížení nájemného nebyla možná. Žalobu považuje investor podle mluvčího za jedinou cestu.

Praha 6: Není jiné než soudní cesty

Radní Prahy 6 pověřili před Vánocemi právní kancelář vymáháním dluhu, který údajně činí přes deset milionů korun. „Vzhledem k tomu, že společnost není ani po opakovaných jednáních ochotna zaplatit, není jiná cesta než dluh soudně vymáhat,“ řekl starosta Kolář.

Takto má vypadat budova Ledního medvěda v Praze 6. Stavět se ale zřejmě nezačne.
Takto má vypadat budova Ledního medvěda v Praze 6. Stavět se ale zřejmě nezačne.
Autor: Viteznenamesti.cz

O umístění sporné stavby se v Dejvicích bouřlivě diskutuje už několik let. Návrh architekta Radana Hubičky vyvolává u veřejnosti i odborníků rozporuplné reakce. Pražský magistrát před časem zrušil územní rozhodnutí. Projekt prý není v souladu s územním plánem a s požadavky památkové péče. Investor neuspěl ani s kasační stížností.

Ministerstvo kultury navíc loni zrušilo kladný posudek magistrátních památkářů, stavbu takových rozměrů považuje za nepřípustnou. Za takové situace Lední medvěd na Vítězném náměstí patrně postaven nebude.

Polyfunkční budova měla dotvořit dosud otevřený blok domů, čímž by zásadně proměnila vzhled náměstí. Investor říká, že by stavba vedle administrativních ploch přinesla nové služby pro obyvatele.

Odpůrci ale upozorňují na velikost plánované budovy. Občanská sdružení a opozice navíc vyčítají politikům minulá rozhodnutí týkající se obecního pozemku, na kterém se radnice místo dříve plánované budovy radnice rozhodla ve spolupráci se soukromým investorem postavit komerční budovu. Účasti na projektu se Praha 6 nakonec vzdala. Investorovi Ledního medvěda ale zůstalo předkupní právo na pozemek.

Fotogalerie
6 fotografií