V pražských Záběhlicích se v pátek ráno střílelo, policisté pak našli v garážích bytového domu mrtvého muže. „Detektivové již znají jméno možného pachatele. Podezřelým z vraždy je 43letý Lukáš Borovan z Prahy 4, po kterém policisté nyní pátrají,“ řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté přijali zhruba v 07:20 oznámení o střelbě ve Velenovského ulici. „Na místo okamžitě vyrazily hlídky, které pak v garážích bytového domu našly mrtvého muže,“ uvedl Hulan.

Další informace o zemřelém zatím policie zveřejnit nechtěla. Podle televize Prima se ale jedná o čtyřicetiletého Michala P., který pracoval jako ředitel distribuce v jednom pražském vydavatelství. „Už několik let mu někdo vyhrožoval. Několikrát to byl dokonce nahlásit na policii, ale nikdo to neřešil,“ řekl v pořadu Krimi zprávy jeho známý.

Borovan, který má bydliště v Praze v ulici Antala Staška, je od vraždy na útěku. Policisté prosí o informace o pohybu podezřelého i veřejnost. „Jedná se ale podle nás o nebezpečného muže, který může být ozbrojen, takže by se ho lidé neměli pokoušet sami zadržet. Kdo by měl informace, ať zavolá na tísňovou linku policie,“ uvedl Hulan.

Borovan je podle policie střední postavy. Na sobě měl v době činu bílou kšiltovku, sluneční brýle, šedivou bundu a pod ní žluté tričko nebo svetr, tmavé kalhoty a světlé sportovní boty. Na útěku se podle policistů může maskovat. Je pravděpodobné, že má na očích dioptrické brýle a nosí čepici nebo kapuci. Zveřejnili proto jeho dvě možné podobenky.