Z dalších letošních mláďat lidé mohou venku vidět například potomky klokanů obrovských a rudokrkých, želv pardálích nebo surikat. Některá další nově narozená zvířata jsou před zraky návštěvníků skryta a chovatelé o ně pečují v zázemí. Jsou to například mláďata želvy Smithovy, kakadu palmového nebo nosálů bělohubých.

Konkrétně tapíry jihoamerické lidé najdou ve venkovní expozici naproti Darwinova kráteru. Malý tapír, starý týden, se do výběhu poprvé podívá v případě dobrého počasí v sobotu. Ale jen krátkou dobu, aby si zvykl na slunce a venkovní teploty, uvedli zástupci zoo.

„Tapíří mládě je významné tím, že jde o prvního potomka samice Taluen. Tu jsme v rámci chovného programu Evropské asociace zoologických zahrad získali v roce 2019 z Francouzské Guyany. Je tedy nositelkou jedinečných genů, které dosud v evropském chovu nejsou. Otcem mláděte je samec Tex, který má také velmi zajímavý neevropský původ,“ uvedl kurátor savců Pavel Brandl.

Sele i malí jeřábi

V horní části areálu mohou návštěvníci sledovat několikadenní sele pekariho Wagnerova. Podle kurátora kopytníků Jana Mengra je mládě v pořadí osmé tohoto ohroženého druhu v pražské zoo. „Jeho matkou je však jiná samice, než tomu bylo u předchozích mláďat, a o to je pro nás významnější,“ doplnil.

Rodiči dvou ptáčat jeřába mandžuského je Albert a Amálka. Kurátor ptáků Antonín Vaidl uvedl, že jejich původ je vzácný. Albert pochází z japonské zoo Saitama a Amálka je z Pekingu a je od roku 1998 nejdéle žijícím jeřábem mandžuským v pražské zahradě. „Mláďata dostávají třikrát denně míchanici a hmyz, který jim rodiče nosí na špičce zobáku, odkud ho mláďata sezobávají,“ uvedli chovatelé. Návštěvníci mláďata uvidí v expozici Ptačích mokřadů.

Video
délka: 10:47.60

Blesk Podcast: Další nakažená zvířata v Zoo Praha. Richardovi je lépe, řekl ředitel Miroslav Bobek Blesk

Fotogalerie
51 fotografií