Oblíbené pruhované šelmy budou mít v sobotu v Zoo Praha svůj den. Návštěvníky čeká lákavý program, který má za cíl upozornit na nutnost ochrany tygrů a jejich přirozeného životního prostředí. „Od 10. do 16. hodiny budou připraveny aktivity na několika soutěžních stanovištích. Návštěvníci se například dozvědí, jak rozpoznat jednotlivé poddruhy tygrů, jaké jsou tygří lovecké strategie, seznámí se s chováním tygrů i jejich komunikací a zjistí, co ohrožuje tyto největší kočkovité šelmy,“ popsuje Helena Petáková z publikačního oddělení Zoo Praha.

Program bude probíhat v okolí Pavilonu šelem a plazů, kde Zoo Praha chová celkem tři poddruhy tygra. Návštěvníci se také budou moci zapojit do hlasování o nejoblíbenějšího filmového tygra a vyzvednout si pas a samolepku pro celoroční soutěž Dny zvířat. Na ty, kdo úspěšně splní úkoly na všech stanovištích čekají tematické odměny.

Ani oslavenci ale nepřijdou zkrátka - už dopoledne tygři ussurijští dostanou od chovatelů enrichmentové prvky, odpoledne se na dárky mohou těšit i tygři malajští a sumaterští. 

Program Mezinárodního dne tygrů

9.30–17.00 Stanoviště Dny zvířat v Zoo Praha: vydávání soutěžních pasů a samolepek (stánek naproti hlavnímu vchodu)

10.00–16.00 Poznejte největší kočkovité šelmy: zábavně-edukační program v okolí Pavilonu šelem a plazů, v rámci něhož se návštěvníci seznámí s tygry a s příčinami jejich ohrožení

10.30 Předání enrichmentových prvků tygrům ussurijským

14.30 Předání enrichmentových prvků tygrům malajským a sumaterským

Fotogalerie
23 fotografií