Festival Metronome Prague se měl původně konat letos v červnu, pořadatelé ho po vypuknutí pandemie koronaviru přeložili na září, později se ale rozhodli přesunout ho až na příští rok. Podle aktuálních plánů by se přehlídka měla konat na Výstavišti 17. až 19. června 2021. Pořadatelé uvádějí, že přes polovinu kapel, které měly letos vystoupit, potvrdilo účast na příštím ročníku. A kdo přijede na Půlmetronome?

To nejlepší z české hudební scény

Kdo bude účinkovat na zářijovém festivalu, pořadatelé oznámí až v následujících týdnech. Pořadatelé si ale dávají smělé plány. „V září v areálu pražského Výstaviště představí to nejlepší z české hudební scény,” stojí v tiskové zprávě.

Už nyní je jistá například elektronická skupina Underworld. „Vstupenky, které si diváci doteď koupili nebo i nadále kupují, budou platit na obě akce,” uvedl ředitel Metronome Prague David Gaydečka. Dodal, že skupina Underworld je symbolem pro mnoho generací a přitom je stále aktuální a moderní.

Underworld mají na festivalu představit své nové album Drift songs. Dvojice Karl Hyde a Rick Smith, kteří se za názvem Underworld skrývají, na scéně působí od roku 1980. Proslavili se třetí deskou Dubnobasswithmyheadman s hity Cowgirl a Dark & Long. Díky kultovnímu filmu z 90. let Trainspotting je na celém světě nejznámější skladba Born Slippy.

Největšími hvězdami letos plánovaného pátého ročníku festivalu Metronome Prague měli být kromě Underworld americký rapper Macklemore, americký zpěvák, textař a multiinstrumentalista Beck a další zahraniční i tuzemští hudebníci. „Většina hudebníků, stejně jako my, ctí závazek potěšit své příznivce. Jsou aktivní při řešení vzniklé situace a přesunech termínů svých koncertů,“ uvedl dříve pro Blesk.cz organizátor akce David Gaydečka k tomu, zda se těchto zvučných jmen dočkají Pražané alespoň později. Návštěvnost festivalu podle pořadatelů vzrostla ze 7 500 diváků v prvním ročníku na loňských přibližně 20 000.

Fotogalerie
36 fotografií