Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Nové atrakce na matějské? Výhled i adrenalin! Jan Tůma (31) s Bleskem pět z nich otestoval

/
 • Matějská pouť 2020 se otevřela 22. února.
  24. února 2020 ● 06:15

  Matějskou pouť o víkendu navštívily davy lidí. V sobotu je nalákalo sluníčko a v neděli je neodradilo větrné a deštivé počasí. Mezi nimi byl i Jan Tůma (31) z Prahy, který pro Blesk otestoval pět atrakcí.

 • 1.

  Obří kolo

  Z 50metrového kola měl Honza skvělý výhled na celý areál.
  Autor: Blesk:TONDA TRAN

  Jako první přišlo na řadu obří kolo s výškou 50 metrů, které má letos nově kryté kabinky. Právě ty ocenil i Honza. „Pršelo, takže jsem byl schovaný, navíc nahoře vůbec nefoukalo. A ten výhled byl super. Navíc jsem se na začátku mohl podívat, co všechno v areálu je. Začít právě tady, to byl dobrý nápad,“ popsal. 

  Cena: 150 Kč

 • 2.

  Super Mouse

  Horská dráha Super Mouse je Honzova oblíbená atrakce.
  Autor: Blesk:TONDA TRAN

  Horská dráha Super Mouse je Honzova oblíbená atrakce. „Kdykoliv jdu na pouť, nechybí v mém seznamu. Je skvělé, že se nejede jen nahoru a dolů, ale že se kabinka také otáčí. To pak člověk neví, jakým směrem vlastně pojede,“ řekl Honza, kterého ani po této jízdě nepřešla chuť na další atrakce.

  Cena: 100 Kč

 • 3.

  Techno Power

  Výraz Honzovi trochu ztuhl při pohledu na atrakci Techno Power, kde se jednotlivá ramena otáčejí různými směry, navíc velkou rychlostí.
  Autor: Blesk:TONDA TRAN

  Výraz Honzovi trochu ztuhl při pohledu na atrakci Techno Power, kde se jednotlivá ramena otáčejí různými směry, navíc velkou rychlostí. „Tady jsem fakt zapadl do sedačky, byl to tak velký tlak, až se mi z toho ohrnula čepice. Ale bylo to skvělé, dal bych si to klidně znovu,“ popsal odhodlaně.

  Cena: 100 Kč

 • 4.

  Snow-Jet

  Dráha Snow-Jet vypadala zpočátku nevinně, pak se ale rychlost začala zvyšovat.
  Autor: Blesk:TONDA TRAN

  Na seznam testovaných atrakcí se dostala i nevinně vypadající dráha Snow-Jet. „Byla to moje premiéra. Když jsem to viděl, říkal jsem si, že se prostě jen budu točit dokola, což tak zprvu i bylo. Pak se ale rychlost začala zvyšovat, že jsem skoro neviděl okolo sebe,“ podal zprávu hned po jízdě Honza.

  Cena: 100 Kč

 • 5.

  Flying Swinger

  Honza na kloubovém kolotoči z Anglie s názvem Flying Swinger.
  Autor: Blesk:TONDA TRAN

  Jako poslední si Honza vyzkoušel kolotoč Flying Swinger, který organizátoři dovezli až z Anglie. Řetízák vysoký 13 metrů umožňuje jízdu všemi směry. „Nejprve mě to na sedačce vyvezlo vzhůru, kde se to začalo běžně točit. Jenže pak se ten kolotoč začal na kloubu natáčet a já jsem tak lítal z docela velké výšky prudce dolů,“ uzavřel Honza.

  Cena: 80 Kč

 • 6.

  Kdy, kde, za kolik?

  Video
  Video se připravuje ...

  Matějská pouť 2020 se otevřela 22. února. Veronika Foltová

  Kde: Areál Výstaviště Praha
  Kdy: 22. 2. až 13. 4. 2020, úterý až pátek 13:00 až 21:00 hodin, víkendy, svátky a prázdniny 10:00 až 22:00 hodin. Den pro handicapované zdarma: 23. března.
  Za kolik: Úterý až pátek a děti do výšky 120 cm zdarma, sobota a neděle vstup do areálu 30 korun.

  Fotogalerie
  96 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy