Holešovické Výstaviště se 19. a 20. června už popáté pořádně rozduní. Kromě hvězd elektronické scény Underworld, jejichž účast na festivalu oznámili organizátoři před několika dny, přijede také britské duo Still Corners.

To tvoří zpěvačka a klávesistka Tessa Murray a multiinstrumentalista Greg Hughes. „Jejich první setkání bylo jak z romantické učebnice: seznámili se totiž na perónu londýnského nádraží. Slovo dalo slovo a arizonský expat a rodilá Londýňanka se shodli na společných hudebních láskách i na chuti zkusit spolu něco vytvořit,“ popsala mluvčí festivalu Sabina Turšnerová.

Kapela hraje od roku 2007, o rok později vydali první EP Remember Pepper? Zlom v jejich kariéře byl ale podpis smlouvy s americkým labelem Sub Pop, který stál například u zrodu skupiny Nirvana. Fanouškům přinesou dream pop, jemnou psychedelii a osobitý zvuk inspirovaný legendami, jako jsou Brian Wilson nebo Roxy Music. 

Posledních pár vstupenek na Metronome Festival z první vlny lze zakoupit za zvýhodněnou cenu 1 590 Kč, a to na stránkách www.metronome.cz a www.goout.cz.

Fotogalerie
23 fotografií