V případě zářijového závodu Miranovy duby 2019, který názvem odkazuje na několik set let starou dubovou alej mezi Vinoří a Ctěnicemi, skutečně platí známé pořekadlo: „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Závod se totiž koná jak na podporu sportování, tak především kvůli lepšímu obeznámení s Vinoří a jejím blízkým okolím, v němž se nachází například Zámecký areál Ctěnice, Vinořský potok či několik rybníků.

Trasa závodu, který se letos koná poprvé, napovídá, že nepůjde o nic náročného – pouhých 10 kilometrů. „Jedná se o kombinaci závodu na lesních a polních cestách, část se poběží po silnici a zámkové dlažbě,“ zvou pořadatelé na webu městské části. Dospělí budou startovat 21. září v 11:00 přímo v Zámeckém areálu Ctěnice, děti si budou moci zasportovat už v 9:30. Startovné na závodě činí 100,- Kč a je nutné se registrovat.

Do Ctěnic autem či autobusem

Zámecký areál Ctěnice, ve kterém sídlí Muzeum hl. m. Prahy, se nachází v jednom ze severovýchodních cípů hlavního města. Kromě automobilové dopravy se k němu lze dostat především autobusem, a to na zastávku Ctěnice. Zajíždí do ní buď autobus č. 185, který jezdí mezi Letňany, Kbely a Vinoří, nebo autobus č. 302, který má trasu vytčenou mezi Letňany, Kbely, Vinoří a Přezleticemi.