Celý areál je obehnán vysokým plotem a bedlivě střežen. Stojí v bezprostřední blízkosti Pražského hradu a obyčejný smrtelník se do něj jen tak nedostane. Den české státnosti ale bude výjimkou – ku příležitosti 100. výročí založení Československa se sídlo zájemcům otevře. 

„Po celý den budou pracovníci Vojenského historického ústavu provázet návštěvníky místy, která dýchají více než stoletou historií a kde kromě úřadovny ministrů a složek ministerstva obrany byla v minulosti i kadetní škola a vysoká válečná škola,“ uvedlo ministerstvo na svých webových stránkách.

Nutná registrace

Prohlídky se budou konat každých 15 minut a budou trvat přibližně 30 až 45 minut. V areálu bude k vidění i současná a historická vojenská technika. Ministerstvo obrany zdůraznilo, že akce se mohou z bezpečnostních důvodů zúčastnit jen občané ČR, kteří se předem zaregistrují.

Do poledne 21. září musí zaslat na e-mail prohlidkaMOValy2018@army.cz své jméno a příjmení, číslo občanského průkazu, adresu trvalého bydliště a e-mailový kontakt. Registrovat se nemusí váleční veteráni, kterým postačí průkaz veterána. Návštěvníci také budou muset projít bezpečnostní prohlídkou, do areálu nebudou vpuštěni s nápoji, dětskými kočárky, invalidními vozíky a zvířaty.

Kdy: 28. září, od 9:00 do 14:00
Kde: Tyrchova 1, Praha 6
Za kolik: Zdarma