Festival United Islands, který se v metropoli koná letos už popatnácté, dávno není pouze o koncertech. Akce je koncipována tak, aby návštěvníky bavila nejen díky zpěvu oblíbených interpretů, ale také doprovodnému programu. Ten má za cíl vtáhnout návštěvníky do dění ulice. A kam přesně za zábavou? Přestože bude sobotní doprovodný program probíhat na více místech zároveň, nejživější část objevíte v Křižíkově ulici.

Akční Křižíkova 

Největší zónou zábavy zaujme zejména omladinu. „Při sestavování programu jsme se snažili zejména o rozmanitost. Chceme, aby si u nás každý našel to svoje a vyzkoušel si věci, ke kterým se běžně nedostane. K vidění tady budou skejťáci, bikeři, parkurité, kejklíři nebo třeba i tvůrci graffiti, kteří společně rozpohybují celou ulici,“ přibližuje Vojtěch Havlovec ze Stop Zevling program s tématem „živá ulice“.

Cílem ale nebude jen okukovat um nadaných sprejerů a bikerů. Návštěvníci si budou moci zažít na vlastní kůži skejtový i bikerský park i bez nutnosti vybavení. To vám půjčí na místě. V Karlíně na víkend vznikne i hřiště na francouzský sport le parkour s ambasadory z profi týmu In Motion nebo testování Ropeskipping, což je moderní verze skákání přes švihadlo. „Z nesportovních aktivit bude možné absolvovat třeba lekci kreslení pod vedením profíků ze studia Draw ETC. Součástí budou také graffiti exhibice předních českých umělců nebo pochody kejklířů z cirkusu Takuara,“ představuje Havlovec.

Pro méně aktivní

Součástí festivalu bude i program se vzdělávací tématikou. Například Portugalské centrum v Praze si připravilo pro děti hravé lekce portugalštiny v parku. A rodiče mezitím mohou uždibovat z ochutnávek portugalských specialit. A ti, kteří budou mít lidí až nad hlavu, mohou proložit zábavu sledováním filmů v kině Regina.

Dopravní omezení

Festival s sebou nevyhnutelně do Karlína přináší sérii dopravních omezení. Během pátku 22. června se uzavírky, omezení dopravy a zákaz parkování budou týkat Karlínského náměstí před a za kostelem, přilehlé Kollárovy ulice a parkoviště severozápadní části Karlínského náměstí. Dotknou se i oblasti Kaizlových sadů, zejména ulic U Invalidovny, Za Invalidovnou a Molákovy.

V sobotu 23. června se kompletně uzavře Křižíkova ulice mezi Karlínským náměstím a Kaizlovými sady, nepřístupné budou i části ulic Thámova, Březinova a Lyčkova náměstí. Do normálního režimu se doprava v Karlíně vrátí v neděli 24. června v 8:00 hodin.

V průběhu United Islands bude pro rezidenty zajištěné náhradní parkování v Sokolovské ulici u Kaizlových sadů a na Rohanském ostrově. V oblasti zůstanou zachovaná parkovací stání pro hendikepované i přístupy do garáží.

Fotogalerie
5 fotografií