18. listopad 2018
Svátek slaví Romana, zítra Alžběta

Praha slaví den dětí! Vezměte ratolesti za velbloudem na dostihy, na rodinný festival i jízdu vláčkem

/
 • Kam vyrazit na Den dětí?
  1. června 2018 ● 07:20
   

  1. červen v Praze patří jako již tradičně čerstvě narozené generaci - a všem, kteří si stejně jako děti rádi hrají. Program si na den dětí přichystala oblíbená turistická místa i jednotlivé městské části. Kam letos vyrazit s dětmi, když chcete jejich den oslavit naplno? Přinášíme vám osm tipů, zábava zaručena!

 • 1.

  Za zvířaty do pražské zoo

  Zoo Praha nabídne na den dětí vstup za korunu dětem do 15 let.
  Zoo Praha nabídne na den dětí vstup za korunu dětem do 15 let.
  Autor: Daniel Vitouš

  Trojská zoologická zahrada připravila dětský den ve spolupráci s městskou policií. Páteční program od 10:00 do 19:00 slibuje soutěže. Děti mohou vyzkoušet chůzi na chůdách, bungee running a něčemu se přiučí v dětské dopravní školičce. Návštěvníci uvidí tradiční komentovaná krmení. V pátek budou mít děti do 15 let vstup za jednu korunu.

 • 2.

  Za vodními hrátkami

  Program si připravila také aquacentra.
  Program si připravila také aquacentra.
  Autor: Aquapark Prague

  Zážitky pro děti mají naplánované i v akvaparcích. V Aquapalace v Čestlicích vystoupí dětská skupina Lollipopz a pro malé návštěvníky je připravena i magicko-kouzelnická show a pohádková stezka. Aquacentrum Šutka zve na hry a soutěže o ceny. Děti si vyzkouší šikovnost na dopravním hřišti, ve skákání v pytli, lovení rybiček a mnohém dalším. Do 15 let budou mít děti do tohoto akvaparku vstup za jednu korunu.

 • 3.

  Za stromy do Pralesa

  V Ekocentru Prales vysázejí děti lípu.
  V Ekocentru Prales vysázejí děti lípu.
  Autor: Tadeáš Provazník

  Oslavy dne dětí začnou v ekoncentru Prales ve Kbelích v pátek dopoledne, kdy děti ze základních škol vysadí lípu republiky k výročí 100 let od založení Československa. Poté budou následovat oslavy, které budou pokračovat i v sobotu odpoledne. Pro děti jsou připravena zábavná i naučná stanoviště a hravé aktivity.

 • 4.

  Za vláčky do Braníka a na Kačerov

  Dopravní podnik chystá jízdu motorovým vozem do depa v Kačerově.
  Dopravní podnik chystá jízdu motorovým vozem do depa v Kačerově.
  Autor: Daniel Vitouš

  Pražský dopravní podnik, ROPID a České dráhy pořádají den dětí na vlakovém nádraží v Braníku a v depu metra Kečerov. Součástí programu jsou jízdy historickými vlaky s lokomotivami Velký bejček a Karkulka do Modřan a motorovým vozem do areálu depa metra na Kačerově. Mezi Florencí a Depem Kačerov pojede historická souprava metra, historická tramvaj pojede z Braníka k Bílé labuti a od Nádraží Braník na Pražského povstání autobusy Ikarus 280 a Karosa ŠD 11. Dále se mohou návštěvníci těšit na vystoupení a soutěže.

 • 5.

  Za pirátským dobrodružstvím

  Ve Žlutých lázních se děti naučí rozpoznat rizikové chování.
  Ve Žlutých lázních se děti naučí rozpoznat rizikové chování.
  Autor: Archív:Žluté lázně

  Ve Žlutých lázních se v sobotu uskuteční program pořádaný hlavním městem a městskou policií. Děti se naučí, jak rozpoznat nebezpečí a riziková chování. Druhý den ve Žlutých lázních čekají na malé piráty, kteří se mohou těšit na hru o poklad.

 • 6.

  Za kašpárky do Hvězdy

  Při Kašpárkohraní si najde zábavu opravdu každý.
  Při Kašpárkohraní si najde zábavu opravdu každý.
  Autor: kasparkohrani.cz

  V oboře Hvězda se v neděli odpoledne uskuteční rodinný festival Kašpárkohraní, na které je vstup zdarma. Zahraje skupina Kašpárek v rohlíku, Slza a Ivan Mládek a Banjo Band. Program slibuje divadelní scénu a nově gastro scénu.

 • 7.

  Za poníky i velbloudy

  Velká Chuchle dětem nabídne poníky i velblouda.
  Velká Chuchle dětem nabídne poníky i velblouda.
  Autor: Martina Neckářová

  V neděli zve malé návštěvníky do areálu dostihové závodiště ve Velké Chuchli. Na děti čekají během rodinného dne jízdy na ponících či velbloudovi, malá zoo s domácími zvířaty, skákací hrady nebo jezdící koníci na kolečkách. Odpoledne se uskuteční sedm dostihů, z nichž první startuje ve 14:00. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

 • 8.

  Za hvězdami do planetária

  Planetárium Praha dětem nabídne netradiční zábavu.
  Planetárium Praha dětem nabídne netradiční zábavu.
  Autor: ...

  Pozadu nezaostává ani Planetárium Praha - to si pro děti připravilo kromě malého dárku taky premiéru nového animovaného pořadu Polaris, každé dítě navíc dostane ledňák a balonek. Na první představení se návštěvníci mohou těšit v pátek v 17:00, v sobotu se začíná promítat už v 11:00 a celý den na děti čeká zábavný program včetně show s dusíkem nebo malování na obličej. 

  Více o Dni dětí si můžete přečíst ZDE.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy