5. prosinec 2019
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš

To nejlepší v dubnu v Praze: Metallica, Motýli i Majáles

/
 • Kam v dubnu v Praze?
  30. března 2018 ● 19:20

  Přinášíme vám tipy na ty nejzajímavější události měsíce dubna, které byste rozhodně neměli prošvihnout. Vytáhněte si tužky a diáře, abyste si ty nejzajímavější akce zapsali »za uši«. Těšit se můžete na výstavy, festival jídla i koncerty.

 • 1.

  Metallica

  Do měsíce dubna můžete vpadnout s pořádným elánem. V pondělí 2. dubna totiž v Praze vystoupí legendární metalová kapela Metallica. Nevystoupí nikde jinde, než v O2 aréně, aby si koncert mohlo užít co nejvíce lidí. Připravte si kožené křiváky, tohle bude pořádná jízda. Více informací o celém koncertu objevíte tady.

   

  Kdy? 2. dubna
  Kde? O2 aréna
  Vstupné? Od 1300 korun

  Na pražském stadionu Slavie se sešlo 30 000 fanoušků skupiny Metallica

 • 2.

  Exotické motýli v Botanické zahradě

  V dubnu si můžete užít tropický ráj v Praze. Stačí se vypravit do obrovského skleníku Botanické zahrady Fata Morgana. Uvnitř budou od 3. dubna poletovat stovky pestrobarevných exotických motýlů. Tahle živá výstava potrvá až do 20. května. Více informací o celé akci objevíte tady.

   

  Kdy? Od 3. dubna, celý měsíc
  Kde? Botanická zahrada, skleník Fata Morgana
  Vstupné? 150 korun

  Sosání

 • 3.

  Mezinárodní den Romů

  5. dubna můžete oslavit Mezinárodní den Romů. V komunitním centru Husitská je celodenní vstupné zdarma. Těšit se můžete na výstavu komiksu o romské historii, v 18 hodin bude promítání dokumentárního filmu a na koncert. Více informací o celém programu objevíte tady

   

  Kdy? 5. dubna
  Kde? Komunitní centrum Husitská
  Vstupné? žádné

  Demostrance v centru Prahy.

 • 4.

  Blaf Food festival

  Nebaví vás konvenční festivaly jídla a máte pro strach uděláno? Pak se vypravte na Černý Most. Na Plechárně proběhne druhý ročník Blaf food festivalu, který nabídne ty nejděsivější kombinace jídel, které vás napadají jen v nočních můrách. Více o překonávání strachu na Plechárně objevíte tady.

   

  Kdy? 7. dubna
  Kde? Plechárna Černý Most
  Vstupné? 50 korun

  Na Černém Mostě se konal Blaf Food Festival. Návštěvníci ochutnali jídlo, které v restauraci nebo na festivalu jídla normálně nedostanete.

 • 5.

  Běh pro Světlušku

  Podpořte dobrou věc. 12. dubna můžete vyběhnout po setmění Stromovkou. Vydejte se na rej tři a půl tisíce Světlušek a podpořte svou účastí i příspěvkem za startovné nevidomé. Více informací o události i formulář pro startovné objevíte tady.

   

  Kdy? 12. dubna
  Kde? Výstaviště Holešovice
  Vstupné? Od 450 korun

  4. ročník nočního běhu za Světlušku

 • 6.

  festival Polívkování

  Milovníci polévek si přijdou na své 14. dubna na festivalu Polívkování. Těšit se můžete na desítky druhů polévek, a to nejen českých. Vypravte se okusit svět skrze polévky a zasněte se, kde byste dle chutí nejraději žili. Více informací o celém festivalu objevíte tady.

   

  Kdy? 14. dubna
  Kde? Nádražní 84
  Vstupné? 50 korun

  Festival nabídl na 50 druhů polévek. Na své si přišli milovníci masových vývarů i čistě zeleninových polévek

 • 7.

  Imagin Dragons

  Metallica, která vystoupí na začátku měsíce, není jedinou hvězdou, která rozpálí v O2 aréně tisíce fanoušků. 16. dubna k nám zavítají i držitelé ceny Grammy - Imagine Dragons. Těšit se můžete na staré známé hity i songy z nového alba Evolve. Více informací o koncertu objevíte tady.

   

  Kdy? 16. dubna
  Kde? O2 aréna
  Vstupné? Od 1090 korun

  Dan Reynolds, frontman skupiny Imagines Dragons kvůli problémům se ztracenými kufry a hlasovou indispozicí uvažoval, že středeční vystoupení zruší. Nakonec kapela zahrála a atmosférou byla unešena.

 • 8.

  Mint market

  Obchodní dům kotva ožije 21. dubna designovými trhy, které si říkají Mint market. Celý víkend se tady můžete kochat výrobky zlatých českých ručiček, které v obchodních centrech a supermarketech jen tak neobjevíte. Více se o celé akci dozvíte tady.

   

  Kdy? 21. - 22. dubna
  Kde? OD Kotva
  Vstupné? žádné

  Vánoční Mint market objevíte tento víkend v Hybernské

 • 9.

  Koncert Leoše Mareše

  Leoš Mareš s koncerty nekončí. Ačkoli před pár měsíci vystoupil se svým posledním koncertem, na popud svých fanoušků se rozhodl uspořádat další. Moderátor se opět na noc promění ve zpěváka, který rozezní obrovskou O2 arénu nejen svým Svalnatcem. Více informací objevíte tady.

   

  Kdy? 24. a 25. dubna
  Kde? O2 aréna
  Vstupné? Od 990 korun

  Karel Gott oblékl kožich Leoše Mareše.

 • 10.

  Pražský Majáles

  Oslavte jaro i studentský život pořádnou party. Vypravte se i s přáteli 28. dubna na tradiční pražský Majáles. Těšit se můžete na koncert Mandrage, Jelen, Bena Cristovao, UDG, Wohnout, Vypsanou fixu a řadu dalších. Celý program objevíte tady.

   

  Kdy? 28. dubna
  Kde? Letiště Praha Letňany
  Vstupné? Od 460 korun

  Studenti v metropoli slaví Majáles. Večer si zvolí svého krále

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Hrob Bertramka

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy