„Akimovi je šest let, tedy ideální věk, kdy už má za sebou kotěcí a pubertální řádění, ale ještě mnoho roků před sebou,“ prozradila pro Blesk.cz Magdalena Krajmerová ze spolku Animal´s SOS, který se zasluhuje o umisťovací výstavy koček.

Citlivý bok

Většinu života strávil v útulkovém depozitu. Dostal se do něj s mnoha zraněními, kvůli kterým musel podstoupit i několik operací. Jejich jediným následkem jsou neosrstěná zjizvení na pravém boku. „Toto místo má kocour dodnes citlivé na dotyk, na což je třeba brát ohled při zvedání, chování a taky mazlení,“ řekla dále Krajmarová. Při manipulaci s Akimem je třeba být opatrný tak, aby se nelekl. Žádné jiné zdravotní komplikace nezůstaly. Šilhání očí je spíš roztomilé, než na závadu.

Další kocoury nesnese

A jakou má povahu? „Akim je dominantní kocour - prostě pan kocour, vládce gauče, obýváku, domu i celého světa. Ne, není to špatná vlastnost, jen prostě potřebuje být v domácnosti ideálně sám,“ vysvětlovala Magdalená, že Akim nesnese konkurenci jiných kocourů, a také dětí a dalších mláďat.

Láska prochází nejen žaludkem

Lidi ale miluje stejně tak, jako mazlení a hlazení. Jen si vždy musí říct sám. „Není tahací... na povel...,“ popsala Krajmerová. Kocourek je ale také velký a velmi vděčný jedlík. Sní jak kupované kočičí jídlo, tak cokoli, co najde v misce.

Co se čistoty týče, je to kocour na úrovni. Je čistotný, dojde si na kočičí záchod a ke všemu je i kastrovaný. A tak se nemusíte bát, že by vám zmizel za kočkami.  Je také očkovaný a odčervený. Pokud byste měli chuť Akima poznat a nabídnout mu domov, ve kterém by se cítil jako v peřince, ozvěte se spolku Animal´s SOS.

Fotogalerie
6 fotografií