Farmářské trhy v Dejvicích u Vítězného náměstí, které žádný Pražan nenazve jinak než »Kulaťák«, patří mezi ty největší v Praze. Objevíte tady desítky stánků se vším, co vás napadne. A nekoupíte tady pouze suroviny na sobotní a nedělní oběd, ale také svíčky, dřevěné nádobí, košíky i čerstvé květiny.

„Sice je stále pořádná zima, ale nemohli jsme si to zahájení nechat ujít. Suroviny odsud jsou velmi rozdílné od toho, co kupujeme přes zimu v supermarketech,“ prozradila během nákupů na trzích místní obyvatelka Alena.
Video
délka: 00:20.63

Farmářské trhy na Kulaťáku zahájily sezónu Eva Fornálová

Novinky na trzích

Když jsme před osmi lety začínali, nikoho by nenapadlo, že trhy poběží tak dlouho a vytvoří takový boom napříč celou republikou. Jsme rádi, že si návštěvníci naše trhy oblíbili a tráví tam stále více času“, říká jedna z organizátorek Andrea Vodňanská.

Letos se můžete těšit na pravidelné obměňování sortimentu a stánků. „Šanci tak dostanou i nováčci a vznikající podniky, také z Prahy 6,“ prozradila Vodňanská. Těšit se taky můžeme na doprovodné akce, které trhy během sezóny několikrát oživí.

Fotogalerie
31 fotografií

O dalších místech, kde najdete farmářské trhy čtěte ZDE